| Autor: mikolaj

KRIR ws. upraw objętych dopłatami

Podczas XIII Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych, zwrócono uwagę, iż w dalszym ciągu nie jest znany nowy system płatności bezpośrednich po 2014 r. a gospodarz nie wiedzą czego oczekiwać w dalszej perspektywie.

KRIR ws. upraw objętych dopłatami

W związku z tym, 18 czerwca 2014 r. Zarząd KRIR zwrócił się Ministra Rolnictwa o udzielenie informacji na temat określenia w nowej perspektywie finansowej wielkości i rodzajów upraw objętych dopłatami uzupełniającymi.

W Posiedzeniu KRIR udział wzięli również przedstawiciele plantatorów buraka cukrowego. W efekcie dyskusji na temat przyszłości tego sektora Krajowa Rada Izb Rolniczych przyjęła wniosek, że utrzymanie w latach 2015-2020 wsparcia związanego z produkcją do uprawy buraków cukrowych, w formie płatności uzupełniających dla plantatorów uprawiających buraki cukrowe, pozwoliłoby w pewnym stopniu zniwelować przewidywany spadek dochodów producentów buraków oraz realne zagrożenie rezygnacji z produkcji.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!