Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Młodzi rolnicy z Małopolski jako pierwsi w kraju podpisali decyzje o przyznaniu premii

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


10 listopada w siedzibie krakowskiej ARiMR, z rąk dyrektora Małopolskiego Oddziału...

10 listopada w siedzibie krakowskiej ARiMR, z rąk dyrektora Małopolskiego Oddziału Regionalnego Adama Ślusarczyka, pierwsi beneficjenci otrzymali decyzje. Już niebawem na ich konta trafi pierwsza rata 100-tysięcznej premii. Na zaplanowane inwestycje otrzymają na początek 80 tys. zł. Wydarzenie to było okazją do zaproszenia dziennikarzy na krótki briefing prasowy, który spotkał się z dużym zainteresowaniem mediów, relacje ukażą się w TVP Kraków, Radiu Kraków oraz Gazecie Krakowskiej.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Młodzi rolnicy już po raz trzeci w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 mogli starać się  o premię na rozwój gospodarstwa. Wsparcie ze środków unijnych ma służyć osobom w wieku od 18 do 40 lat, rozpoczynającym prowadzenie gospodarstwa rolnego oraz wymianie pokoleniowej na wsi. 

Do Małopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR wpłynęło w ramach wiosennego naboru 198 wniosków, z czego 180 zostało zweryfikowanych pozytywnie. Młodzi rolnicy z naszego województwa jako pierwsi w kraju otrzymali decyzję o przyznaniu wsparcia. 

Te 100 tys. zł  musi być w całości wydatkowane na działalność rolniczą lub  przygotowanie do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie, w tym 70 proc. z tej puli rolnik powinien przeznaczyć na środki trwałe. Będą to przede wszystkim: grunty, budowle i budynki, maszyny, urządzenia, środki transportu oraz zwierzęta gospodarskie.  

Przedstawiciele małopolskich farmerów, którzy otrzymali decyzje to m.in. Łukasz Malinowski mieszkaniec Jelczy, który za otrzymane środki w ramach premii dla młodego rolnika planuje zakup gruntów rolnych, pielnik do kapusty oraz separator do ziarna; Dariusz Korepta ze Stręgoborzyc, w planach ma kupno ciągnika rolniczego o mocy 66 KM; Edgar Latała mieszkaniec w Wawrzeńczyc, dzięki pieniądzom z premii dla młodego rolnika stanie się właścicielem opryskiwacza, głębosza oraz pługu.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl