Sukces i klęska

Już 80 procent dopłat na modernizację polskich gospodarstw zostało zakontraktowane. Według rządu jest to sukces, którym można się chwalić.

Sukces i klęska

 

Pogram Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) jest wielkim przedsięwzięciem każdego roku. Wymaga dobrego zorganizowania, gdyż jest wiele pieniędzy do rozdysponowania i jeszcze więcej chętnych do ich otrzymania.

 

W tym roku wypłata środków finansowych idzie dość sprawnie i szybko bo tylko 20 procent dopłat jeszcze nie została zakontraktowana. Rząd uważa to za duży sukces i chwali się sprawnością przesyłania środków pieniężnych, co wywołało istną burzę w sejmie. Natomiast opozycja stanowczo uważa to za porażkę. W swej krytyce twierdzi, że Polska jest na samym końcu listy krajów pod względem maksymalnego zagospodarowania środków unijnych.

 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa słysząc takie słowa stwierdza, że to absurd. W końcu jeżeli chodzi o wypłatę środków unijnych to jesteśmy liderem i wypłacamy więcej niż nasi bogatsi partnerzy unijni.

 

Złe prognozy wynikają z tego, że dobre rozdysponowanie środków może mieć miejsce tylko w przypadku programów, które są stosowane od lat. Natomiast nowe programy wprowadzone przez Ministra Rolnictwa niestety na razie porażką, bo np. nie ma na te programy chętnych.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!