Komisja XVI edycji Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne zakończyła pracę

Już ponad 18 tysięcy gospodarstw wzięło udział w Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Dobiegła końca praca komisji 16 edycji tego konkursu, która wizytowała gospodarstwa finałowe.

Właściciele zgłaszanych gospodarstw dzięki konkursowi mają okazję do zaprezentowania się oraz poddania gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy.
 
Komisja konkursowa wizytując gospodarstwo sprawdzała czy na odwiedzanych gospodarstwach są przestrzegane zasady ochrony zdrowia i życia, a także  czy wyeliminowane są w nim zagrożenia wypadkowe. 
 
Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne organizowany jest od 2003 r. przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy. W 2018 roku jednym z organizatorów jest również Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 
 
XVI Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne uzyskał  Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania  Niepodległości 1918-2018.
 
Jednym z Patronów Medialnych Konkursu jest Gospodarz.pl Twój Portal Rolniczy.
 


Tagi:
źródło: