| Autor: redakcja

Leasing maszyn rolniczych z PROW

Leasing maszyn rolniczych często łączony jest z środkami finansowymi dostępnymi w ramach programów PROW.

Leasing maszyn rolniczych z PROW
Traktor Zetor
W ramach grupy produktów Agro Leasing firma BOŚ Leasing EKO-Profit może sfinansować traktory i maszyny rolnicze jak np. kombajny, sieczkarnie, przyczepy rolnicze, ładowarki teleskopowe, miniładowarki, linie do sortowania i pakowania, roboty udojowe oraz inne maszyny i urządzenia porzebne w gospodarstwie rolnym.

Leasing maszyn rolniczych to jedna z dostępnych form obok leasingu operacyjnego oraz pożyczki leasingowej. 

Leasing maszyn rolniczych - warunki

Finansowane mogą być nowe i używane maszyny rolnicze przy wkładzie własnym zaczynającym się od 0%. Zawarcie umowy na leasing maszyn rolniczych możliwe jest do 120 miesięcy. Spłata kapitału możliwa jest co 3, 6, 12 miesięcy przy założeniu opłat równych, sezonowych,ale istnieje także możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb. 

Leasing i dofinansowanie unijne

Środki finansowe dostępne w ramach PROW 2014-2020 po spełnieniu określonych warunków można łączyć z leasingiem dla maszyn rolniczych. W tym przypadku jest kilka obostrzeń, które szczegółowo są opisane w poszczególnych programach PROW 2014-2020. W sytuacji gdy program nie dopuszcza leasingu na maszyny rolnicze wówczas BOŚ Leasing EKO-Profit proponuje pożyczkę leasingową na maszyny rolnicze z uwagi na inny charakter tej formy finansowania. 

BOŚ Leasing EKO-Profit jako firma leasingowa posiada zespół doświadczonych doradców. Warto w razie wątpliwości skonsultować się i zweryfikować założenia danego programu oraz możliwe formy finansowania pasujące do danego programu.


Tagi:
źródło: