| Autor: redakcja1

Claas Arion 620

Class kojarzy się w dużej mierze z kombajnami, ale tym razem udaliśmy się niedaleko Ełku, gdzie porozmawialiśmy z gospodarzem Karolem o ciągniku rolniczym Claas Arion 620. W momencie wizyty gospodarz obsiewał kukurydzę. Zapytamy m.in. o spalanie, komfort w kabinie oraz o zawieszenie.

Maszyna rolnicza Claas Arion 620
 
Jak zauważa gospodarz Karol, maszyna ta posiada moc nominalną - 150 KM, a maksymalną 158 KM. Posiada 6 cylindrowy silnik John Deera oraz automatyczna skrzynię biegów Simatic.
 
Szerokie kapcie marki Michelin, pneumatyczne siedzenie, miękka ośka, wielowahaczowa co ważne, bo to niewielu producentów ma – zwraca uwagę. Bardzo ważny aspekt stanowi kabina, która jego zdaniem jest – bardzo fajna, ergonomiczna, duża, przestronna, z pakietem Climatronica, bardzo dużo schowków.
 
Zacznijmy od ekonomiki pracy. Na początek pod lupę bierzemy silnik i wprost spytamy gospodarza Karola o eksploatację.
 
- Przekonała mnie automatyczna skrzynia biegów (…) i spalanie. (…) Tutaj spalanie zaskoczyło mnie na plus, bo mimo wszystko jest niższe nawet niż planowałem.
 
Ponadto, uważa on że komputer pokładowy jest bardzo rozbudowany, przy czym można porównać sobie obsiany areał, średnią wydajność, a przeciętne spalanie to 5 litrów na godzinę.
 
- Pracując w tej chwili z siewnikiem kukurydzy, gdzie jest wymagane stałe ciśnienie na układzie podciśnienia, ustalamy sobie jednym tempomatem obroty silnika. (…) Drugim tempomatem z kolei ustalamy sobie prędkość. Programujemy prędkość zadaną i w czasie jazdy (…) skrzynia bardzo świetnie dopasowuje się do jazdy - zaznacza gospodarz Karol.
 
W opinii gospodarza Karola - zawieszenie ma bardzo fajną zaletę, zwłaszcza jeśli się jeździ dużo (…) poboczami, jeździ się kiepskim asfaltem albo żwirówkami, gdzie jest charakterystyczna tarka. Ciągnik bardzo fajnie się wtedy sprawdza.

Zapraszamy do obejrzenia materiału video, z którego dowiecie się wielu ciekawych informacji na temat ciągnika Claas Arion 620.

 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!