AKTUALIZACJA:
| Autor: redakcja

Mycie ciągnika

Jesień pokazuje się już w pełni, zmieniająca się aura daje o sobie znać również na polach i w gospodarstwach rolnych. Aktualnie panujące w kraju warunki pogodowe nie sprzyjają rolnikom i gospodarzom.

 
Pogoda utrudnia nam wykończenie prac w polu, a z uwagi na panujące warunki polowe i związane z nimi silne zabrurdzenie maszyn po wykonaniu codziennych prac polowych i gospodarskich, zmusza nas do sięgnięcia po profesjonalne środki do mycia maszyn rolniczych, sama woda tu nie wystarczy. 
 
Redakcja naszego portalu, jak zwykle szuka rozwiązań, które ułatwią nam codzienną pielęgnację i  konserwację maszyn oraz pojazdów rolniczych w naszych gospodarstwach. Czysty ciągnik i sprzęt rolniczy daje nam większe szanse na jego długie i bezawaryjne działanie. 
 
W załączonym do artykułu materiale filmowym pokazujemy Państwu traktor Kirovets, który po wykonaniu swoich prac polowych i silnym zabrudzeniu został umyty ekologicznym środkiem Hyperin PinEco. Jak podaje marka Hyperin, jest to ekologiczny produkt oparty na naturalnych surfaktantach cukrowych, które powodują, że środek jest 100% biodegradowalny. Dzięki czemu jest bezpieczny dla środowiska naturalnego, maszyn i pojazdów, a także dla osób stosujących ten środek podczas mycia maszyny. 
 
Płyn do mycia maszyn rolniczych został również  przebadany laboratoryjnie, dlatego bez żadnych obaw można używać go na powierzchniach mających kontakt z żywnością. 
 
Jak deklaruje producent, środek może być używany nie tylko do maszyn rolniczych ale również z przeznaczeniem do samochodów osobowych czy budynków  inwentarskich. 
 
Zasady stosowania i dawkowania preparatu nie są skomplikowane. Do wykonania cieczy roboczej wykorzystujemy 15% koncentratu. Maksymalnie 150 ml środka na każdy 1L wody. Następnie, po przygotowaniu odpowiedniego roztworu, wlewamy ciecz roboczą do pianownicy. Pozostaje już dokładne naniesienie piany na  całą zabrudzoną powierzchnię. 
 
Samo mycie  przeprowadzamy za pomocą myjki wysokociśnieniowej, kierując się od dołu do góry maszyny. Spłukiwanie przeprowadzamy w kierunku odwrotnym. Po zastosowaniu preparatu, wszystkie powierzchnie mające kontakt z żywnością powinniśmy dodatkowo spłukać wodą o jakości spożywczej. 
 
Środek Hyperin PinEco, w  dniu 19 czerwca 2020 roku, otrzymał świadectwo PZH. Świadectwo jakości zdrowotnej, przyznane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH. Certyfikat ten potwierdza, że produkt został zbadany laboratoryjnie i nie stanowi zagrożenia dla człowieka, a także może być używany na powierzchniach mających kontakt z żywnością. Zachęcamy do wypróbowania nowego środka we własnym gospodarstwie.

Marka Hyperin jest wśród firm rolniczych Gospodarz.pl


Tagi:
źródło: