Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Copa-Cogeca ws. zmian użytkowania gruntów związanych z biopaliwami (ILUC)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 14 maja 2014 r. Komitety Copa-Cogeca wystąpiły do Ambasadorów stałych...

W dniu 14 maja 2014 r. Komitety Copa-Cogeca wystąpiły do Ambasadorów stałych przedstawicielstw państw członkowskich przy UE z wnioskiem w sprawie zmiany dyrektywy 98/70/WE w sprawie jakości paliw i dyrektywy 2009/28/WE w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych (2012/0288/COD), który powinien znaleźć się w porządku obrad posiedzenia COREPER I dn. 23 maja 2014 r.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Copa-Cogeca nie popiera tego wniosku kompromisowego, ponieważ doprowadzi on do zwiększenia zależności energetycznej UE i do wzrostu emisji gazów cieplarnianych w sektorze transportu, w porównaniu do aktualnych dyrektyw. W rzeczy samej, nie ma naukowej zgody co do czynników ILUC, a wprowadzenie pułapu dla produkcji biopaliw z roślin uprawnych usunie z rynku znaczną część biopaliw rodzimej produkcji, które zostaną zastąpione przez paliwa kopalne. Ponadto, mechanizm wielokrotnego naliczania jest sztuczką statystyczną, która ogranicza cel promocji odnawialnych źródeł energii do 2020 r. Zachęty do rozwoju biopaliw zaawansowanych nie są wystarczająco ambitne, by przygotować ramy polityczne w zakresie klimatu i energii po 2020 r. Kryzys na Ukrainie przypomniał nam jak wrażliwa jest UE na zmiany polityki dostaw energii wprowadzane przez Rosję.
 
Dlatego też bezpieczeństwo energetyczne UE powinno być postawione na równi z walką ze zmianą klimatu. Co więcej, Copa-Cogeca zwraca się do państw członkowskich z apelem o usunięcie ILUC z obydwu dyrektyw, o utrzymanie celu promocji biopaliw z roślin uprawnych na poziomie co najmniej 8% i o stworzenie celu dla biopaliw zaawansowanych na poziomie co najmniej 2%.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Mniejsze zbiory zbóż na świecie
 • Mniejsze zbiory zbóż na świecie

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w 2017 r. wyniosły 2,092 mld ton, a więc to o 2,3% mniej niż w rekordowym 2016 r.
 • Cena średnia krajowa jęczmienia paszowego jest najwyższa od 3,5 roku
 • Cena średnia krajowa jęczmienia paszowego jest najwyższa od 3,5 roku

  Zmiany cen średnich krajowych większości skupowanych przez przedsiębiorstwa zbóż były nadal niewielkie i w tylko w dwóch przypadkach przekroczyły one 10 zł/t. Obydwa przypadki dotyczyły...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl