Pellet może być alternatywą dla oleju opałowego

Pellet to alternatywne paliwo, które w przypadku braku przyłącza do gazu ziemnego może efektywnie ogrzewać gospodarstwa rolne. Branża kotłów przyjmuje, że 2,2 kg pelletu odpowiada 1 l oleju opałowego.

Zdaniem fachowców efektywność ogrzewania jest korzystna w stosunku do kosztów zakupu pelletu. Należy także podkreślić inne aspekty tego paliwa, które w porównaniu do węgla, jest też bez wątpienia  dużo „czystsze”.
 
 
Mówi Pan Piotr Błach z firmy Pellet Planet: zajmujemy się sprzedażą ekologicznych urządzeń grzewczych spalających biomasę jaką jest pellet i drewno. Naszym klientom oferujemy pomoc w doborze urządzenia, każdorazowo mając na uwadze indywidualne uwarunkowania budynków.
 

W stałej sprzedaży firmy są kotły, piecyki i wkłady kominkowe na pellet oraz palniki do modernizacji kotłów. Właściwy dobór urządzenia, to kluczowa kwestia.  odpowiednio dobrana instalacja zapewni ciepło i komfort w naszym domu na długie lata, będąc przy tym ekonomicznym i ekologicznym a jednocześnie niezwykle eleganckim źródłem ciepła.
 
W ofercie firmy znajdują się  sprzęty wiodących producentów specjalizujących się w produkcji urządzeń spalających biomasę tj. Red, MCZ, Ecovarm, Cadel, Ekogreń oraz Granpal. Oprócz szerokiego asortymentu wkładów i piecyków kominkowych w ofercie Pellet Planet są także wszystkie akcesoria do montażu: artykuły hydrauliczne, elementy z ocynku, rury spalinowe, anemostaty, elementy systemu DGP.
 
 
Oferowane przez naszą firmę urządzenia są w pełni automatyczne.  Same się rozpalają, same się czyszczą i same się wygaszają. Współpracują z regulatorami pokojowymi - Piotr Błach.  
 
W ofercie firmy znajdują się m.in. urządzenia polsko-szwedzkiej firmy Pellux. Pellux jest firmą z długim stażem na rynku kotłów, produkuje bardzo wysokiej jakości urządzenia. Są one w pełni automatyczne, same się rozpalają, same się czyszczą i same się wygaszają. Współpracują z regulatorami pokojowymi, które decydują kiedy to urządzenie ma pracować. Temperatura wewnątrz domu wpływa bezpośrednio na włączanie i wyłączanie pieca w celu utrzymania odpowiedniej, optymalnej dla nas temperatury.
 
Każde urządzenie grzewcze na pellet ma podajnik. Podajnik ten może być zabudowany zewnętrznie lub zabudowany w urządzeniu razem z kotłem. Zasobniki różnią się pojemnością w zależności od typu i modelu urządzenia. Mogą to być zasobniki na 300 , 500 kg pelletu albo tylko na 50 kg.
 
Najlepiej wybrać się do salonu sprzedaży, gdzie specjaliści pomogą nam w doborze urządzenia odpowiedniego do instalacji w danym budynku. Rynek urządzeń grzewczych na pellet bardzo szybko się rozwija.  Staramy się za tym nadążać, wprowadzając do oferty coraz nowsze rozwiązania techniczne - mówi Piotr Błach, z firmy Pellet Planet.
 


Tagi:
źródło: