| Autor: redakcja

Prasa do bel okrągłych G-1 F125

Podczas projektowania prasy ze stałą komorą G-1 F125 duży nacisk został położony na uzyskanie absolutnie profesjonalnej maszyny, skutecznej maszyny zielonkowej. Oprócz niezwykle wytrzymałej budowy 'standardowe komponenty' zostały całkowicie na nowo zaprojektowane i zasadniczo ulepszone.

Podczas pracy na Kaszubskiej łące mogliśmy przyjrzeć się technologii FC (automatyczna kontrola przepływu) monitorującej globalny przepływ materiału i zaobserować całkowicie automatyczne zachowanie gdy zaistnieje jakikolwiek problem w kanale podawania. Zatory w obrębie rotora lub pick up zostały szybko i niezawodnie odblokowane!

Zasada fukncjoniwania jest następująca:
 
Odblokowanie zatoru rotora  
 
Jeśli kanał podawania jest za ciasny dla aktualnej ilości paszy, zadziała zabezpieczenie rotora przed przeciążeniem. Hydrauliczny spód odchylany otwiera się do góry, a noże wracają w położenie wyjściowe. Przy ponownym najechaniu rotora nadmiar materiału jest bez przeszkód kierowany do komory prasowania. Spód odchylany i noże powracają w położenie wyjściowe robocze i podawanie paszy jest bez przeszkód kontynuowane.
 
Odblokowanie pick up
 
Również w przypadku nagromadzenia w obrębie pick up nadmiaru paszy, zadziała zabezpieczenie przed przeciążeniem. W takim przypadku napędzany zwykle mechanicznie walec wciągający przechodzi krótko na napędzanie hydrauliczne, żeby nagromadzony materiał przetransportować dalej. W tym samym czasie także spód odchylany jest podciągany do góry, a materiał trafia bezpośrednio do komory prasowania.
 


Tagi:
źródło: