Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Podrożało masło

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest...

Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Aktualnie, za kostkę masła w sklepach dyskontowych należy zapłacić blisko 6 złotych. W Polsce nie ma jednej, wspólnej ceny za kostkę masła, ponieważ duże supermarkety będą w swoim asortymencie posiadać masła o innych cenach w porównaniu do osiedlowych czy lokalnych sklepików. W tym roku można można prognozować zmiany w wielkości konsumpcji, wskutek nagłej zwyżki cen. Należy także zaznaczyć, że niegdyś kostka masła ważyła 250 g, natomiast w pewnej chiwili obniżono ją do 200 g, aby dostosować wagę do ceny jakiej oczekiwali Polacy.

Warto podkreślić, że u naszych zachodnich sąsiadów ceny za kostkę masła również wzrosły. Na terenie Francji aż o 80%, w Holandii oraz Niemczech o 90%, natomiast we Włoszech aż o 100% w odniesieniu do tego samego okesu w ubiegłym roku.

 
Jako jedni z głównych producentów masła, polscy mleczarze podczas tzw. "chudego okresu" zdołali zwiększyć produkcję masła nawet do ponad 200 tysięcy ton. Dzięki temu, Polska znalazła się wśród największych producentów masła w Unii Europejskiej.
 
Produkcja masła spadła nie tylko na terenach krajów Unii Europejskiej, ale również wśród innych kluczowych eksporterów produktów mlecznych, m. in. w Australii, Argentynie, Nowej Zelandii czy Stanach Zjednoczonych. Warto zaznaczyć, że Nowa Zelandia stanowi światową potęgę jako największego dostawcę masła na rynek globalny. Wskutek spadku produkcji masła, jego cena znacznie wzrosła.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl