| Autor: mikolaj

Dobra sprzedaż ciągników rolniczych w maju 2014 r.

Za nami bardzo pomyślny miesiąc na rynku ciągników rolniczych. W maju 2014 roku w Polsce zarejestrowano 1421 ciągników rolniczych. Po dobrym kwietniu, w piątym miesiącu roku sprzedaż kształtowała się już nieco gorzej (-77 sztuk). W porównaniu do ubiegłego roku w minionym miesiącu sprzedano jednak o 5% więcej maszyn.

Dobra sprzedaż ciągników rolniczych w maju 2014 r.

Z danych zebranych w kwietniu wynika, iż liczba rejestracji ciągników była o 63 sztuki wyższa od ubiegłorocznej. Jak podkreślają eksperci, tak dobrego maja nie było od lat. W piątym miesiącu bieżącego roku zarejestrowano bowiem 1421 ciągników a zatem o niespełna 5% więcej niż rok temu. Jeśli natomiast chodzi o sprzedaż od początku roku to 6301 maszyn zarejestrowanych w 2014 r. stanowi wynik o 6,8% gorszy niż w tym samym czasie w roku ubiegłym.

Zobacz także: Sprzedaż ciągników rolniczych w kwietniu 2014 r.


W maju ponownie pierwsze miejsce w zestawieniu miesięcznym zajął New Holland, który w dalszym ciągu powiększa przewagę nad konkurentami W piątym miesiącu roku zarejestrowano 265 ciągników producenta (o 36 sztuk więcej niż w tym samym miesiącu w roku ubiegłym). Łączna sprzedaż na poziomie 1141 ciągników jest jednak dalej gorsza od ubiegłorocznej o 8,6%. Udział w rynku ciągników New Holland wynosi 18,1% (+0,1%).

Po obiecującym początku 2014 roku w maju Zetor sprzedał 144 ciągników, notując 12,9% (-0,7%) udział w rynku. Liczba ciągników sprzedanych przez producenta od początku roku wynosi 810 sztuk. Warto podkreślić, iż w maju 2013 r. wyniki sprzedaży zanotowane przez czeską firmę były o 24 sztuki lepsze.

Trzecią pozycję w ogólnym zestawieniu i drugą w maju, ze sprzedażą w wyskości 186 ciągników zajął John Deere. Wynik ten jest jednak 55 maszyn gorszy niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Na tą chwilę John Deere może się także pochwalić także 11,4% (+0,5%) udziałem w rynku z łączną sprzedażą na poziomie 719 maszyn (o 34,5% mniej niż rok temu).

Jak wynika z przedstawionych danych
New Holland, John Deere i Zetor posiadają 42,4% (-0,1%) udział w sprzedaży ciągników (rejestracji) w Polsce.

Warto zauważyć, iż w maju ponownie większość producentów odnotowało wzrost sprzedaży swoim maszyn w stosunku do tego samego miesiąca w 2013 roku. Wśród czołowych firm już tradycyjnie Kubocie udało się sprzedać o 91 więcej maszyn niż w roku ubiegłym. Na uwagę zasługują także wyniki marek Deutz-Fahr (+29 sztuk) i Farmtrac (+29 sztuk)

Czytaj dalej na następnej stronie...

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!