Usarya zdobywa nagrody Polagra Premiery 2020

Polska firma Usarya, która przebojem weszła na rodzimy rynek maszyn rolniczych, zdobyła aż trzy nagrody podczas tegorocznych targów Polagra Premiery 2020. Jest to szczególne wyróżnienie, biorąc pod uwagę fakt, że targi te odbywają się tylko co dwa lata.

Wyróżniony przez branżę ale też co najważniejsze przez samych konsumentów produkt to nowoczesna, zaawansowana technologicznie a jednocześnie prosta w obsłudze maszyna do zbierania kamieni polnych. Mowa o modelu SCS-100, umożliwiającym zbieranie kamieni o średnicy od 25 do nawet 500 mm. Zakres pracy tej maszyny to  aż 5 i pół metra.
 
 
Zdobycie nagrody Grand Prix Polagra Premiery 2020 to dla nas wielki zaszczyt i solidna motywacja do dalszej wytężonej pracy nad udoskonalaniem naszych maszyn.  Nie spodziewaliśmy się, że nasza Husarya SCS-100 zostanie nagrodzona. To wielkie wyróżnienie, za co dziękujemy. Chciałbym w imieniu Usarya Polska szczególnie również podziękować wszystkim tym, którzy oddali na nas głos w kategorii nagrody od konsumentów. O zdobyciu złotego medalu Polagra Premiery poinformowani byliśmy (podobnie jak pozostali wyróżnieni) z odpowiednim wyprzedzeniem, natomiast samo Grand Prix to wyróżnienie, którego się nie spodziewaliśmy – mówił Pan Marcin wiśniewski – Członek Zarządu Usarya Polska Sp. z o.o.
 

Nowatorskie rozwiązania zastosowane w nagrodzonym Medalem Grand Prix Polagra Premiery 2020 urządzeniu wyróżniają tą maszynę na tle innych oferowanych na rynku. Zamontowany w niej drugi rotor pozwala na zwiększenie wydajności w zbieraniu kamieni i umożliwia zbiór kamieni o wielkości od 25 do 500 mm. Pierwszy rotor zbiera grubszą frakcję, drugi rotor poprzez zastosowanie innych rozwiązań technicznych (pod względem zagęszczenia zębów i prędkości obrotowej zębów) zbiera drobniejsze kamienie. To  jedna z głównych zalet tej maszyny. Ponadto zamontowany system czyszczący, poprzez założenie rotora, dzięki któremu kamienie zostają odseparowanie od ziemi, sprawia, że do zbiornika trafiają czyste kamienie bez ziemi.
 


Tagi:
źródło: