| Autor: Jastech

Wóz asenizacyjny nowość JASTECH

Nowością w ofercie firmy Jastech są wozy asenizacyjne o pojemności od 8 do 24 tysięcy litrów. Prezentowana maszyna na Mazurskiem Agro Show w Ostródzie to wóz asenizacyjny o pojemności 16 tysięcy litrów. ...

Jednym z głównych produktów firmy JASTECH jest przyczepa z hydrauliczną ścianą przesuwną. W swojej ofercie Jastech posiada dwa główne modele tych przyczep.
 
Pierwszy z nich to model, prezentowany na Targach w Ostródzie o ładowności do 14 ton  i masie własnej 7000 kg. Pojemność skrzyni wynosi 27 m3. Szerokość skrzyni to 2370 mm a wysokość 2000 mm. Przyczepa wyposażona jest w klapę do objętościowych materiałów, typu: zielonka z kukurydzy, ziarno, zboża. Istnieje również możliwość podłączenia  adaptera do obornika.  Po zdemontowaniu klapy montujemy adapter do obornika, uzyskując szybko rozrzutnik obornika. 
 
Druga przyczepa to model o objętości 33m3 i ładowności od 16 do 20 ton również w konfiguracji przyczepa i rozrzutnik obornika. Masa własna tej przyczepy wynosi 7600 kg a długość i szerokość skrzyni to odpowiednio 6300 mm i 2375 mm. Wysokość skrzyni 2000 mm.
 
Przyczepy wyposażone są w pneumatyczny lub hydrauliczny system hamulcowy, osie oraz cały układ jezdny (ADR Italia), posiadają możliwość górnego i dolnego zaczepu, dyszel amortyzowany i poziomowany hydraulicznie oraz skrzynię skorupową. Mechanizm rozrzucający w rozrzutniku obornika napędzany jest przez WOM, możliwość pracy od 540 obr/min. do 1000 obr/min. Duża średnica wałków pozwala na równomierne rozrzucanie nawozu. W dolnej części wałków znajdują się talerze do rozrzutu wapna, czy pomiotu kurzego. Tylna ściana rozrzutnika wyposażona jest w  uszczelkę gumową, która czyni go bardzo szczelnym.
 
Do zalet rozrzutnika obornika ze ścianą przesuwną należy łatwa obsługa i  wysoka wydajność. Ponadto jednolita skrzynia ładunkowa, stabilna struktura konstrukcji i dwustopniowy system pełnego wyrzutu, umożliwia  stabilną pracę w każdym terenie. 
 
Nowością w ofercie firmy Jastech są wozy asenizacyjne o pojemności od 8 do 24 tysięcy litrów. Prezentowana maszyna na Targach w Ostródzie jest wóz asenizacyjny  o pojemności 16 tysięcy litrów.  Zbiornik wozu asenizacyjnego firmy Jastech jest wykonany z blachy o grubości od 5mm do 6mm zbiornik posiada dodatkowe pierścienie wzmacniające. Konstrukcja wozu jest ramowo ocynkowana, tak samo jak zbiornik ocynkowany ogniowo wewnątrz i na zewnątrz. Wewnątrz zbiornika wozu asenizacyjnego znajdują się 2 falochrony z wręgami wzmacniającymi. Zaczep dolny znajduje się na wysokości 45cm, z możliwością regulacji. Amortyzacja zaczepu odbywa się poprzez resor lub hydraulicznie. Model ten wyposażono w wymienne, przykręcane  ucho zaczepu. Stopka podporowa boczna (mechanicznie regulowana) posiada nośność do 4 ton.
 
JASTECH - polska firma produkująca maszyny rolnicze. Siedziba firmy znajduje się w Zbuczynie, województwo mazowieckie, powiat siedlecki. 
 


Tagi:
źródło: