| Autor:

Seminarium delegacji macedońskiej

Dziś w ministerstwie odbyło się seminarium dla przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Wodnej Republiki Macedonii.


Było ono poświęcone integracji UE i polskim doświadczeniom w zakresie transformacji gospodarki.

 

Stronie macedońskiej przewodniczył wiceminister rolnictwa, leśnictwa i gospodarki wodnej Republiki Macedonii Perica Ivanovski, po stronie polskiej gospodarzem spotkania była radca generalny Zofia Krzyżanowska.

 

Seminarium zostało zorganizowane w ramach projektu realizowanego przez ASA Institut fur Sektoranalyse und Politikberatung GmbH (Niemcy) i Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej-PIB (Polska) na rzecz Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Wodnej Republiki Macedonii.

 

Zgodnie z zainteresowaniami strony macedońskiej, podczas seminarium omówiono tematykę procesu integracji z UE, polskich doświadczeń w dziedzinie doradztwa rolniczego, nauki i badań naukowych w rolnictwie, spółdzielni i ich reformy w Polsce oraz polskich doświadczeń w konsolidacji gruntów. Strona macedońska była szczególnie zainteresowana praktycznymi rozwiązaniami instytucjonalnymi w ww. obszarach oraz perspektywami rozwoju polsko-macedońskiej współpracy bilateralnej.

 

Źródło: http://www.minrol.gov.pl

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!