| Autor: deprezes

IV Kongres Rolnictwa RP

Podczas IV Kongresu Rolnictwa RP w głównej mierze skupiono się na Afrykańskim Pomorze Świń (ASF), gospodarce łowieckiej, zagrażających czynnikach i problemach z jakimi boryka się branża nawozowa, drobiarska oraz zbożowa. Poruszone zostały także kwestie związane z sprzedażą bezpośrednią płodów rolnych.
Aby udać się do konkretnej części Kongresu wystarczy  kliknąć w minuty, które poprzedzają dany temat, a następnie kliknąć w materiał video z ikoną "play" (taką jak w przykładzie z prawej strony). Dzięki temu możesz obejrzeć tą część, która Ciebie interesuje.


07:17 Oficjalne otwarcie IV Kongresu Rolnictwa RP przez Sławomira Izdebskiego Przewodniczącego OPZZRiOR.
 
16:13 Gospodarka łowiecka i ASF oraz egzekucje komornicze były głównym wątkiem wystąpienia Sławomira Izdebskiego Przewodniczącego OPZZRiOR.
 
34:03 Marek Suski - Szef Gabinetu Politycznego Premiera Polski odczytał list Premiera Polski Mateusza Morawieckiego, w którym jest zaznaczone jak rolę dla rządu odgrywa sektor rolniczy. 
 
41:15 Henryk Kowalczyk Minister Środowiska zapowiedział intensyfikacje działań zmierzających do zmiany prawa łowieckiego, zwiększenia kontroli nad związkiem łowieckim, zapowiedział zmiany w sposobie szacowania strat oraz wprowadzenie termomodernizacji na terenach wiejskich. 
 
49:41 Rafał Romanowski Wiceminister Rolnictwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odczytał list Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.
 
53:14 Rafał Romanowski Wiceminister Rolnictwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odniósł się do bieżącego problemu jakim jest ASF. Poruszył kwestie związane z polityką senioralną. Podkreślił, że w obecnej chwili to Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego będzie decydować o wysokości świadczeń, a nie ZUS. Inne poruszone wątki w wypowiedzi to rozwój szkolnictwa. Nie zabrakło także tematu PROW, ubezpieczenia upraw, ochrony ziemi.
 
1:04:07 Poseł na Sejm RP dr Jarosław Sachajko Przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w wypowiedzi przywołał tematy związane z wspólną polityką PROW, ochrony zwierząt futerkowych, branży drobiarskiej, cenami referencyjnymi, repolinizacją łańcucha dostaw.
 
01:11:42 Dr Wojciech Wardacki Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A. 
Prezes Grupy Azoty w wypowiedzi podkreślił, że Grupa Azoty nie tylko  dostarcza nawozy na rynek, ale przede wszystkim inwestuje, edukuje jak nawozić. Zadał zarazem pytanie, który z dostawców to jeszcze czyni?
 
01:22:08 Mieczysław Łysy Prezes Związku Polaków na Białorusi
 
01:25:44  Szczepan Kosiński Prezes Wolnego Związku Zawodowego Górników Sierpień'80 
 
01:30:30 Sławomir Izdebski Przewodniczący OPZZRiOR zapowiedział zajęcie się funduszami promocji oraz uruchomieniem prac nad kształtem izb rolniczych
 
01:42:25 Gabriel Janowski – polski polityk
 
01:53:20 Panel dyskusyjny - Kłopoty z rynkami
 
Tomasz Gajdowicz Grupa Azoty
 
lek. wet. Krzysztof Jażdżewski Z-ca Głównego Lekarza Weterynarii - Główny Inspektorat Weterynarii
 
Łukasz Dominiak Dyrektor Generalny Krajowa Rada Drobiarstwa - Izba Gospodarcza

Ewa Szydłowska z Komisji Zarządzającej Funduszem Promocji Mięsa Wieprzowego

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: