| Autor: redakcja13

Kombajn do zbioru borówki

Sezon zbioru owoców dawno już za nami, ale może warto przypomnieć sobie tegoroczne lato. Borówki należą do jednych z najsmaczniejszych owoców. W Polsce przybywa plantacji, gdzie borówka uprawiana jest na dużą skalę. Co raz częściej producenci stają przed problemem zapewnienia odpowiedniej ilości osób do zbioru. Co raz częściej pojawiają się zapytania o odpowiedni sprzęt do kombajnowego zbioru borówki.

Kombajn do zbioru borówki
Mechaniczny zbiór owoców
 
Z mechanicznym  zbiorem owoców jesteśmy „zaprzyjaźnieni” już od kilkudziesięciu lat. Na wielu plantacja jagodowych w Polsce i za granicą zbiór odbywa się wyłącznie maszynowo. Są plantacje, gdzie maszyny są stosowane zamiennie ze zbiorem ręcznym. Struktura gospodarstw jest bardzo zróżnicowana. Od wielkoobszarowych plantacji towarowych, po mniejsze kilkuhektarowe rodzinne gospodarstwa. Owoce przeznaczone są do przetwórstwa, na mrożenie lub na świeży rynek.
 
Sadownicy oraz producenci na całym świecie pracują nad technologiami pozwalającymi usprawnić prace w polu. Faktem jest, że koszty siły roboczej stale rosną, a rąk do pracy brakuje dlatego w wielu przypadkach zbiór mechaniczny również przy zbiorze borówki staje się koniecznością. Często jest to też jedyna alternatywa jeśli chcemy rozwijać nasze gospodarstwo, poprawić jego konkurencyjność i oczywiście utrzymać się na rynku.

KAREN – kombajn do borówki… i nie tylko
 
Kombajn KAREN to jedna z najnowszych propozycji firmy WEREMCZUK. Jest to kombajn do zbioru borówki a także maliny, jeżyny i jagody kamczackiej. Rozwiązania zastosowane w maszynie pozwalają również na zbiór wiśni i oliwek z młodych drzewek. KAREN została zaprojektowana z myślą o potrzebach i oczekiwaniach producentów owoców. W poszukiwaniu najlepszych rozwiązań pomogło też 40 letnie doświadczenie firmy WEREMCZUK w produkcji maszyn rolniczych. 

Optymalne warunki do zbioru
 
Kombajn do borówki KAREN zapewnia wysokowydajny zbiór owoców o najlepszych parametrach jakościowych. Lekka konstrukcja i szerokie opony pozwalają na pracę na zróżnicowanym terenie. Owoce mogą być uprawiane na płasko i na zagonach, przy pionowych podporach w kształcie litery T oraz bez podpór. Zastosowane rozwiązania techniczne i konstrukcyjne gwarantują optymalne warunki do zbioru owoców. Do napędu zespołów roboczych zastosowano niezależny system hydrauliczny z chłodnicą oleju z silnikiem elektrycznym i wentylatorem. Dzięki temu kombajn może pracować w systemie ciągłym nawet w wysokich temperaturach. Dostępny jest szereg regulacji, które pozwalają dopasować parametry pracy do warunków na plantacji.

 

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: