| Autor:

Koniec Centralnego Ośrodku Badania Odmian Roślin Uprawnych?

Reforma finansów z dniem 1 stycznia 2011 roku może zakończyć działalność Centralnego Ośrodku Badania Odmian Roślin Uprawnych (COBORU).


Zmiany przepisów spowodują, iż niezależna dotychczas instytucja zostanie zmieniona na jednostkę budżetową. Oznacza to, że każdy dochód będzie trafiał do ministerstwa finansów, a nie jak dotąd - na rachunek dochodów własnych. To bardzo poważne zagrożenie dla COBORU i instytucji z nią powiązanych.


Zaistniałe zmiany w bardzo szybkim czasie odbiły się echem w sejmowych kuluarach, co skłoniło Komisję Rolnictwa do złożenia nowego projektu ustawy mającej na celu stworzenie COBORU agencją wykonawczą. W ten sposób nie straci ona swojej swobody działania oraz możliwości dotacji z budżetu państwa, a także osiągania zysków z własnych usług. Twórcy projektu ustawy mają nadzieję, że zostanie on szybko przyjęty i wprowadzony z dniem 1 stycznia 2011 roku.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!