| Autor: kkj6

Konkurs w jedzeniu pączków

W VII Mistrzostwach Poznania w jedzeniu pączków wzięło udział aż 90 zawodników. Z kolei dopingujących było około 120 osób. Zawody te są organizowane przez Cech Cukierników i Piekarzy w Poznaniu.

Konkurs w jedzeniu pączków

W czasie trwania zawodów uczestnicy mają za zadanie skonsumować dziesięć tradycyjnych pączków w jak najkrótszym czasie. Aby było trudniej, w czasie trwania konkursu nie można popijać podczas jedzenia.


Tegorocznym zwycięzcą został Piotr Frąckowiak, który w czasie 4 minuty i 12 sekund skonsumował wymaganą ilość pączków i ustanowił nowy rekord zawodów. Z kolei zeszłoroczny rekordzista zajął drugie miejsce i był od zwycięzcy gorszy o zaledwie 8 sekund.


Co więcej, otóż zawody w jedzeniu pączków z roku na rok zyskują coraz większą rzeszę zwolenników. Co ciekawe, biorą w nich udział także najmłodsi. W tym roku rekordzistka miała zaledwie dwa lata i pomimo tak młodego wieku uporała się ze sporych rozmiarów pączkiem.


No tak, ale jaki jest przepis na zwycięstwo w tym konkursie? Podobno najważniejsze jest dokładne przeżuwanie jak największych porcji i wtedy wygrana jest prawie pewna.


Te zawody nawiązują do tradycji Tłustego Czwartku, w którym to możemy bezkarnie zajadać się tym smakołykiem.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!