| Autor: redakcja

Narodowy Holding Spożywczy - koncepcja

Wizyta Wicepremiera Jacka Sasina i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego w Cukrowni w Werbkowicach. Ogłoszenie koncepcji działalności Narodowego Holdingu Spożywczego.

Narodowy Holding Spożywczy - koncepcja
1.Minister Rolnictwa i Rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski (2P), wicepremier Jacek Sasin (3L), wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk (L) oraz prezes KSC Krzysztof Kowa (2L) i dyrektor Cukrowni Werbkowice Krzysztof Mięczak (P) podczas spotkania dotycząc
Wizyta Wicepremiera Jacka Sasina i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego w Cukrowni w Werbkowicach. Ogłoszenie koncepcji działalności Narodowego Holdingu Spożywczego. 
 
Wicepremier Jacek Sasin i Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski odwiedzili Cukrownię Krajowej Spółki Cukrowej S.A. w Werbkowicach, w której niedawno rozpoczęła się kampania buraczana. Podczas spotkania z władzami KSC S.A., pracownikami i plantatorami buraka cukrowego przedstawiona została koncepcja Narodowego Holdingu Spożywczego. 
 
Wiceprezes Rady Ministrów, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów  Jacek Sasin powiedział „Krajowa Spółka Cukrowa S.A. doskonale radzi sobie na rynku. Skorzystamy z jej doświadczeń w zakresie wsparcia polskich producentów rolnych zarówno tych z małych gospodarstw, jak i z tych dużych”. 
 
Plany związane z Krajową Grupą Spożywczą przedstawił Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Minister dodał, że po analizach podjął decyzję, że trzonem holdingu ma być Krajowa Spółka Cukrowa S.A. Poinformował, że Spółka zostanie dokapitalizowana przez Skarb Państwa. 
 
Nowe zadania postawione przed krajowym holdingiem spożywczym to: stabilizacja, promocja i regulacja rynku rolno-spożywczego.  Krajowa Spółka Cukrowa zostanie  wzmocniona, rozbudowana i rozszerzona. Spółka ta będzie także  działać również na rynkach międzynarodowych. Właśnie dlatego KSC zdecydowała się na budowę Terminalu Cukrowego w Gdańsku.  KSC S.A. jest przygotowana na to, że będzie rozszerzać obszary, którymi się zajmuje -  powiedział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. 
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!