| Autor:

Od nowego roku będzie strajk weterynarzy?

Czy będzie mięsny paraliż?

 

Pisaliśmy już o obniżonej stawce za badanie i wydawanie zaświadczeń zdrowia przez lekarzy weterynarii. Już wtedy pojawiły się głosy o tym, że jeżeli stawka zostanie zmieniona weterynarze pójdą strajkować.

 

Przypomnijmy, że lekarze weterynarii wiele razy prosili o zmianę stawki za badania, bo starają się o to aż od 1998 roku. Co ciekawe, otóż ich prośby zostały wysłuchane, ale nowa stawka jest niższa.

 

W takiej sytuacji przejąć obowiązki mogliby teoretycznie pracownicy Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej. Niemniej jednak będzie to bardzo trudne zadanie, gdyż jest ich trzy krotnie mniej niż lekarzy wydających zaświadczenia.

 

Powodem obniżenia stawek jest niska cena tucznika oraz wzrost kosztów hodowli. Niemniej jednak badania są niezbędne, ponieważ nie tylko zostanie sparaliżowany handel w kraju, ale także żadna z zagranicznych firm nie będzie tego mięsa skupowała.

 

Według Ministerstwa Rolnictwa, obecne stawki są bardziej optymalne. Niestety lekarze weterynarii nie podzielają tego zdania.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!