| Autor: redakcja4

Rekordowa Opolagra

W dniach 15-17 czerwca w Kamieniu Śląskim odbyły się targi rolnicze Opolagra 2012. Tego roku lotnisko pod Opolem odwiedziła rekordowa liczba 44tys. gości.

Rekordowa Opolagra

W piątek gości było wyjątkowo dużo. Organizatorzy nie spodziewali się aż takiego zainteresowania. Niemniej jednak taka ilość odwiedzających była miłym zaskoczeniem. Atrakcją dnia okazał się konkurs sprawnościowy, którego zwycięzcom został pan Piotr Kauder. Czas jaki potrzebował na wykonanie konkurencji wyniósł jedyne 33 sekundy. Według opinii wystawców piątek okazał się dniem kiedy to rolnicy odwiedzali targi z nastawieniem na konkretne rozmowy.

Inną atrakcją jaką przygotowali organizatorzy była ,,Wioska rybacka” zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Polskie Towarzystwo Rybackie i Lokalną Grupę Rybacką „Opolszczyzna”. Na tym stanowisku można było skosztować lokalnych wyrobów z ryb. W akwarium wystawowym podziwiać można było żywe ryby. Stoisko umożliwiało zapoznanie się z ofertą firm jakie współpracują z hodowcami. Odbyły się tam także także wystąpienia.W namiocie forum miejsce miały liczne prelekcje. Przez wszystkie dni Opolagry zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszyły się warsztaty na temat sposobów oszczędzania paliwa. Odbyła się debata na temat „odstępstwo rolne i ochrona prawna odmian”.


Przez wszystkie dni miejsce miały liczne pokazy maszyn które w swojej sprawdzonej formule również i tym razem cieszyły się popularnością. Dodatkowo, tego roku prezentowano maszyny nagrodzone podczas Agritechnica 2011 w Hanowerze.

Konkursy jakie przygotowano dla zwiedzających to m.in losowanie zgrabiarki Krone, które miało miejsce w sobotę. W niedzielę natomiast wylosowano wyjazd na EuroTier do Hanoweru. Oddział Krus z Opola ogłosił zwycięzce konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Został nim Pan Krzysztof Tomala z Naczęsławic. Nagrodą jaką uzyskał to między innymi wycieczka na EuroTier do Hanoweru.Warto podkreślić, iż tegoroczna, piąta z kolei wystawa bydła zaprezentowała po raz pierwszy aż tyle gatunków. Pierwszy raz prezentowano bydło mięsne, a do grona organizatorów dołączył Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego. Przedstawiono bydło hodowców z województw: opolskiego, śląskiego, łódzkiego i dolnośląskiego. Przedstawili oni 19 przedstawicieli pięciu ras tego bydła.
Superchampionaty otrzymały: jałowica Lara 7 i krowa Ballada.

Gośćmi jacy zawitali na targi rolnicze Opolagra 2012 byli m.in. Stanisław Rakoczy Podsekretarz Stanu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Marszałek Województwa Opolskiego Józef Sebesta.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!