| Autor:

Strajk weterynarzy?

Czy weterynarze, po zmianie stawki minimalnej za badanie inwentarzu, przestaną przyjmować zlecenia?

Strajk weterynarzy?

 

Stawki minimalne za zbadanie zwierzęcia i wystawienie mu dokumentu poświadczające jego zdrowie, nie były zmieniane od 12 lat i to pomimo apelów samych lekarzy.

 

Takich zmian, jakie zostały wprowadzone nie spodziewał się nikt. Weterynarze powiedzieli stop. Jeżeli stawki nie zostaną zmienione, to żaden lekarz weterynarii w kraju nie wystawi pozytywnego zaświadczenia i mięsem tym nie będzie można handlować.

 

Niestety to może oznaczać paraliż w branży mięsnej zarówno jeśli chodzi o produkcję krajową jak i eksport, a co za tym idzie i straty liczone w milionach.

 

Możemy mieć tylko nadzieję, że Minister Rolnictwa wycofa się z wcześniej podjętej decyzji, bo w przeciwnym razie strajk może być nawet od jutra.

 

Niemniej jednak zadowoleni z tej sytuacji są oczywiście właściciele inwentarzu, którzy w tej sytuacji przy dużej ilości badanych zwierząt mogą sporo zaoszczędzić.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!