| Autor: redakcja1

Wirus grypy ciągle szaleje

Jak wynika z ostatnich danych, tylko w grudniu 2012 roku w Polsce zdiagnozowano grypę u ponad 260 tysięcy osób. Natomiast styczeń bieżącego roku przyniósł następne 134 tysiące pacjentów. W porównaniu z rokiem 2011 to wzrost zachorowań o 140 tysięcy osób.

Wirus grypy ciągle szaleje
Od początku grudnia zeszłego roku odnotowuje się systematyczny wzrost infekcji. W pierwszym tygodniu grudnia odnotowano 58 tysięcy przypadków, w kolejnym tygodniu – niemal 62 tysiące, a tuż przed świętami ponad 62 tysiące. Natomiast w dniach 23-31 grudnia 2012 roku było już ponad 78 tysięcy zainfekowanych osób, a początek stycznia to skok do około 134 tysięcy pacjentów.
 
Najwięcej przypadków, bo aż 30% stwierdzono w województwie pomorskim. Zaraz za nim znalazło się województwo mazowieckie, małopolskie oraz wielkopolskie, co daje 40% wszystkich przypadków. Niemniej jednak na obszarach o najmniejszej gęstości zaludnienia liczba zainfekowanych osób była znacznie niższa.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!