| Autor: redakcja3

101 lat minęło...

Helena Adamiak urodziła się 18 marca 1913 r. w Pełczance, gdzie się wychowała.

101 lat minęło...

Jej ojciec Józef Kieliszczyk przez 6 lat przed wojną był wójtem gminy Cegłów. W 1935 r. 22-letnia Helena wyszła za mąż za Ignacego Adamiaka. W poniedziałek – zaraz po weselu – rozpoczęli budowę domu w Rudniku. W 1946 r. zmarł mąż, sama musiała uporać się z gospodarstwem rolnym i dwójką dzieci. Wychowała córką Zofię i syna Ignacego. Ma dwie wnuczki, czworo prawnucząt i jedną praprawnuczkę. Na pytanie o receptę na długowieczność, odpowiedziała, że praca, naturalne nietłuste jedzenie oraz życiowy optymizm. O urodzinach pamiętała nie tylko rodzina, ale także sołtys Rudnika Jan Uchman i wójt Gminy Marcin Uchman, który dnia 18 marca odwiedził Jubilatkę.

- W tym szczególnym dniu proszę przyjąć najserdeczniejsze gratulacje, wszelkiej pomyślności i nieustającej pogody ducha. Życzę Pani kolejnych lat życia w zdrowiu i u boku kochającej rodziny – życzył wójt Marcin Uchman.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!