| Autor: redakcja12

Mazowieckie zagłębie truskawek świętuje dobre zbiory

W sobotę 24 czerwca 2017 roku w Gminie Załuski w miejscowości Karolinowo już po raz siódmy zorganizowano Festiwal Truskawki - Załuski 2017. Korzystając z zaproszenia Wójta - Romualda Woźniaka, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, również wzięła udział w tym wydarzeniu. Zorganizowane przez Agencję stoisko informacyjno-doradcze było dla okolicznych rolników okazją do pozyskania kompleksowej informacji na temat działań w ramach PROW 2014-2020 realizowanych obecnie oraz planowanych do wdrożenia w najbliższym czasie. Były również pytania o małe zakłady przetwórcze oraz sprzedaż produktów bezpośrednio przez rolników.

Mazowieckie zagłębie truskawek świętuje dobre zbiory
Podobnie, jak w poprzednich latach impreza stanowiła wspaniałą promocję gminy, a także podkreślała jej rolniczy charakter. Gmina Załuski, znana jest głównie z produkcji owoców miękkich, a w szczególności truskawek, których walorami smakowymi zachwyca się coraz większa ilość konsumentów. Zakończenie zbiorów truskawek, jest ważnym momentem w życiu ich producentów oraz lokalnych mieszkańców, ponieważ mogą się cieszyć z efektów swojej ciężkiej pracy. Festiwal to dobra okazja do podsumowań, a także wymiany doświadczeń związanych z ich produkcją.

W dniu imprezy, Karolinowo odwiedzają liczni goście. Wśród zaproszonych osób pojawili się przedstawiciele samorządu wojewódzkiego i lokalnego, reprezentanci miejscowych firm oraz mieszkańcy gminy Załuski i sąsiednich. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję spotkać przedstawicieli wielu instytucji publicznych, którzy chętnie odpowiadali na pytania.

Patronat honorowy nad imprezą objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Mazowiecki i Marszałek Województwa Mazowieckiego, zaś patronat medialny - Płońsk w Sieci oraz Katolickie Radio Diecezji Płockiej.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!