Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Międzyplony – terminy siewu i utrzymania na gruncie

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Siew międzyplonów jest praktyką stosowaną w gospodarstwach rolnych zajmujących się zarówno...

Siew międzyplonów jest praktyką stosowaną w gospodarstwach rolnych zajmujących się zarówno produkcją roślinną, jak i zwierzęcą. Rolnicy wysiewają poplony w celu wzbogacenia gleby w substancję organiczną jako zielony nawóz, a także w celu zapewnienia bazy paszowej dla przeżuwaczy.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Rolnicy z powiatu wrzesińskiego mają możliwość uzyskania dodatkowej płatności do hektara wysianego międzyplonu. Poplony uprawiane są wówczas w ramach Pakietu 8. Ochrona gleb i wód „Programu rolnośrodowiskowego” PROW 2007–2013 albo Pakietu 2. Ochrona gleb i wód w ramach "Działania rolno-środowiskowo-klimatycznego" PROW 2014-2020. Wysiewane są także w ramach praktyki dodatkowej w  Pakiecie 1. Rolnictwo zrównoważone w "Działaniu rolno-środowiskowo-klimatycznym". W gospodarstwach o powierzchni gruntów ornych przekraczającej 15 hektarów siew międzyplonów to jedno z najczęściej wybieranych przez rolników z naszego powiatu rozwiązań realizacji wymogów zazielenienia w zakresie obszarów proekologicznych. Wówczas powierzchnia uznana za obszar EFA stanowi 30 procent powierzchni rzeczywistej międzyplonu.
 
Międzyplony uprawiane na własne potrzeby, nie w celu realizacji zobowiązania rolnośrodowiskowego czy wywiązania się z wymogów zazielenienia, mogą być dowolnie użytkowane przez rolników. Takie międzyplony można zebrać na paszę w wybranym terminie, przyorać jesienią lub wiosną - stosownie do potrzeb gospodarstwa i z uwzględnieniem warunków pogodowych. Międzyplony uprawiane w ramach programów unijnych są natomiast obwarowane licznymi wymogami, które rolnicy muszą spełnić bez względu na panujące na polach niekorzystne warunki związane z pogodą (np. suszą lub długotrwałymi deszczami).
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl