| Autor: redakcja12

Rozstrzygnięcie konkursu podczas dożynek w Świeciu

W konkursie wieńców dożynkowy, rozstrzygniętym podczas dożynek wojewódzkich w Świeciu, zwyciężyły Koło Gospodyń Wiejskich w Chrostkowie w powiecie lipnowskim i Stowarzyszenie Nowoczesnych Gospodyń z Radomina w powiecie golubsko-dobrzyńskim. Artystki z Chrostkowa, które okazały się najlepsze w kategorii wieńców tradycyjnych, będą reprezentowały nasz region na dożynkach prezydenckich w Spale.

Rozstrzygnięcie konkursu podczas dożynek w Świeciu
- Wieńce to jeden z najpiękniejszych zwyczajów dożynkowych i jedna z najpiękniejszych tradycji naszych dożynek regionalnych – podkreślił marszałek Piotr Całbecki, po czym dodał: - W Świeciu obejrzałem wszystkie, jestem pod wrażeniem tych prawdziwych dzieł sztuki i kunsztu pań, które je tworzą.
 
Gospodynie z Chrostkowa pojadą z wieńcem do Spały już po raz piąty. – Poświęciłyśmy sporo czasu, i to w wakacje, ale efekt jest, co tu dużo mówić, wspaniały i cieszy oko. Jesteśmy szczęśliwe – mówiła nam wczoraj przewodnicząca koła Gabriela Grabarczuk
 
Wyniki konkursu na najładniejszy wieniec w stylu tradycyjnym:
 
I miejsce –   KGW Chrostkowo, powiat lipnowski
II miejsce –  KGW Czarże, powiat bydgoski
III miejsce – Starostwo Powiatowe w Świeciu (wieniec wykonany przez
                     Ewę Szafarczyk)
 
Wyniki konkursu na najładniejszy wieniec współczesny: 
 
I miejsce –  Stowarzyszenie Nowoczesnych Gospodyń z Radomina,
                    powiat golubsko-dobrzyński
II miejsce – KGW Trutowo, powiat lipnowski
III miejsce – Sołectwo Konstantowo-Rudki, powiat świecki.
 
Dożynki prezydenckie, którym patronuje głowa państwa, odbędą się 16 i 17 września, jak co roku w Spale w województwie łódzkim.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!