Z życia firm

 • 2020-05-16

  Maszyny do zbioru jabłek przemysłowych

  Opłacalność produkowania jabłek przemysłowych jest od kilku lat szeroko dyskutowana wśród sadowników. Poruszane są kwestie ceny, jakości owoców, sposobu zbioru i możliwości sprzedaży tych owoców.

 • 2020-05-15

  Targi Agrotech Kielce w listopadzie 2020

  Targi AGROTECH oraz LAS EXPO odbędą się od 6 do 8 listopada 2020 roku. Po przeanalizowaniu kalendarza zarówno Targów Kielce jak i podobnych wydarzeń w kraju i w Europie, jako najlepsze rozwiązanie wybraliśmy nadchodzącą jesień. Podjęcie ostatecznej decyzji determinuje analiza potrzeb Klientów.

 • 2020-05-15

  #DziękujemyŻePijecieMleko - Intergen poparł akcje.

  Intergen popiera akcje #DziękujemyŻePijecieMleko.

 • 2020-05-15

  AB GROUP z Białegostoku nowym importerem i dystrybutorem ciągników marki HATTAT na rynek polski

  Firma AB GROUP działa w branży rolniczej od 2013 roku i od samego początku do swojej oferty wprowadza maszyny pochodzące z Turcji.

 • 2020-05-07

  Nowa odsłona Concordia Auto

  Concordia Polska Grupa Generali przygotowała zmienioną ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych Concordia Auto. Wśród wprowadzonych nowości są m.in. atrakcyjne warunki autocasco, assistance, szeroka ochrona NNW, a także nowy ulepszony produkt Autoszyby.

 • 2020-05-04

  Concordia Polska Grupa Generali - pierwszy respirator dla Poznania przekazany

  30 kwietnia pierwszy respirator, ufundowany przez Concordia Polska Grupa Generali w ramach akcji Caritas #WdzięczniMedykom trafił do Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu. W kolejnych tygodniach Szpital otrzyma jeszcze trzy takie urządzenia do ratowania życia osób chorych na koronawirusa.

 • 2020-04-30

  Kwietniowa wycena buhajów i nowy katalog firmy Intergen

  Aktualnym Nr 1 wśród HF-ów odmiany czarno-białej, według RZG jest znany z poprzednich wycen buhaj Medon. Listę buhajów odmiany czerwono-białej otwiera natomiast Step Red. Pomimo tak dużych zmian w szacowaniu, swoje wartości potwierdziły buhaje wyceniane genomowo: Topmodel, Gywer RDC, Soundbar, Garido czy Freemax.

 • 2020-04-30

  Ekologiczna uprawa warzyw i owoców. Czy to się opłaca?

  Ekologiczna żywność w ostatnich latach zyskuje co raz większą grupę odbiorców. Chcemy jeść zdrowe produkty, znanego pochodzenia oraz pozbawione toksycznych substancji, które nie pozostają bez wpływu na nasze zdrowie. Skąd jednak brać taką żywność? Odpowiedź jest prosta- należy zwrócić się do źródła, którym w tym przypadku są rolnicy. Pomimo, że popyt na ekologiczne...

 • 2020-04-30

  Hale namiotowe z fotowoltaiką w rolnictwie

  Efektywne ekonomicznie zarządzanie gospodarstwem rolnym wymaga w naszych czasach do sięgnięcia po technologie, które dają wymierne oszczędności w dłuższym czasie.

 • 2020-04-29

  Nieodpłatne narzędzia monitoringu pola

  Krakowska firma ProGea SKY sp. z o. o., wychodząc naprzeciw potrzebom rolników w obecnej trudnej sytuacji kryzysowej, oferuje im w czasie pandemii COVID-19, korzystanie z nieodpłatnego narzędzia monitoringu pola, dostępnego na platformie analitycznej Hummingbird Technologies.

 • 2020-04-21

  Fotowoltaika w gospodarstwie rolnym optymalizuje koszty

  Zużycie energii w gospodarstwach rolnych jest zróżnicowane, zależy głównie od typu gospodarstwa i jego wielkości. Nie zmienia to jednak faktu, że w tej gałęzi gospodarki koszty prądu stanowią nawet ponad 20% całkowitych wydatków, przez co mają znaczący wpływ na opłacalność produkcji. Jak zoptymalizować koszty w gospodarstwie?

 • 2020-04-21

  Hale namiotowe w gospodarstwie rolnym, a trąba powietrzna

  Wieloletnie hale namiotowe w gospodarstwie rolnym – studium przypadku „trąba powietrzna”.