Z życia firm

 • 2020-07-20

  HAYBUSTER, wydajne amerykańskie maszyny dla polskich rolników

  Naszą główną linią produktów są najlepsze rozdrabniacze słomy. Budujemy również zbieracze kamieni i siewniki do siewu bezpośredniego, do ponownego sadzenia i odnawiania pastwisk, na których przebywają krowy. Produkujemy także miksery. W Polsce koncentrujemy się głównie na siewnikach, zbieraczach kamieni i rozdrabniaczach słomy.

 • 2020-07-17

  Sgariboldi w Polsce

  Wozy paszowe pionowe, poziome oraz z panelowym systemem mieszania, który tylko miesza, nie tnie już komponentów. AGRO-PARTNER wyłączny przedstawiciel firmy Sgariboldi w Polsce.

 • 2020-07-17

  Miernik wilgotności siana i słomy. Jaki wybrać?

  Zaczął się czas żniw i sianokosów. Czas wytężonej pracy każdego farmera. Ilość zebranego siana i słomy często ma kluczowe znaczenie i wpływa na wiele czynników produkcyjnych a ich zapasy oraz wysoka jakość determinują pracę gospodarstwa rolnego w ciągu całego rocznego cyklu. Dlatego też, istotne jest aby nowoczesne gospodarstwo rolne wyposażone było w wysokiej klasy i...

 • 2020-07-16

  Nowości Spinder w roku 2020

  Nowościami firmy SPINDER w tym roku są bramy unoszone ku górze. Bramy mogą być unoszone ręcznie lub za pomocą dedykowanej aplikacji internetowej na telefonie.

 • 2020-07-14

  MZURI i CLAAS podczas Krajowych Dni Pola w Minikowie

  Firma AGRO-LAND z ofertą marek MZURI i CLAAS podczas Krajowych Dni Pola w Minikowie

 • 2020-07-08

  Grad, deszcz nawalny, susza | Gospodarz w polu

  Producenci rolni pobierający dopłaty bezpośrednie zobowiązani są do ubezpieczenia minimum połowy swoich upraw od co najmniej jednego z ryzyk związanych z niekorzystnymi zjawiskami klimatycznymi, np. od ujemnych skutków przezimowania, gradu, przymrozków wiosennych, huraganu, deszczu nawalnego, czy suszy.

 • 2020-07-08

  Jak odbudować rośliny po nawałnicach?

  Duża liczba nawałnic, która w ostatnich kilkunastu dniach często nawiedzała Polskę, nie tylko spowodowała wiele utrudnień na drogach, ale również zniszczyła wiele domów, a także upraw. Branża rolnicza poniosła ogromne straty i to w momencie wzrostu roślin. W jaki sposób można je odbudować przy takich warunkach atmosferycznych? Dużym zainteresowaniem cieszy się...

 • 2020-06-29

  Maciej Fedyna nowym Prezesem Zarządu Generali w Polsce

  Podczas dzisiejszego (26 czerwca 2020 r.) posiedzenia Rady Nadzorczej Maciej Fedyna został wybrany na nowego Prezesa Zarządu spółek ubezpieczeniowych Generali Polska. Zastąpi on Prezesa Andrea Simoncelli, który został powołany na nowego Przewodniczącego Rady Nadzorczej Generali T.U. S.A., Generali Życie T.U. S.A i Generali Finance Sp. z o.o.

 • 2020-06-26

  Zbiór warzyw kombajnem ALINA SUPERNOVA w Twoim gospodarstwie! Indywidualne pokazy zbioru!

  Tradycyjnie, jak co roku firma WEREMCZUK organizuje pokaz zbioru warzyw korzeniowych kombajnami z serii ALINA.

 • 2020-06-22

  Bank Pocztowy wspiera rolników - uruchamia specjalne linie kredytowe

  Bank Pocztowy uruchomił właśnie specjalną ofertę skierowaną do rolników, którzy mogą już skorzystać z preferencyjnie oprocentowanych kredytów obrotowych i inwestycyjnych, a także specjalnie przygotowanych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych czy ubezpieczeń rolniczych. Oferta jest dostępna dla rolników we wszystkich województwach.

 • 2020-06-12

  Wilgotnościomierz do zbóż to korzyści przez cały rok

  Dlaczego warto posiadać dokładny i dobrej jakości wilgotnościomierz do ziarna? Do czego się przyda i jakie możemy osiągnąć korzyści z posiadania takiego urządzenia? To kilka pytań z wielu, jakie powinniśmy sobie zadać decydując się na tester wilgotności do zboża.

 • 2020-05-30

  Wilgotnościomierze i testery wilgotności do ziarna. Cechy i korzyści.

  Wilgotnościomierz do ziarna. Czy jest potrzebny? Postęp technologiczny i zastosowanie rożnego rodzaju urządzeń elektronicznych w produkcji, w XXI wieku, jest dla nas wszystkich czymś oczywistym.