| Autor: redakcja1

Austriacka jakość - GÖWEIL Maschinenbau GmbH

Od 1988 r. nazwa GÖWEIL jest synonimem programu wysokiej jakości produktów z obszaru techniki belowania, owijania i prasowania. W najkrótszym możliwym czasie przedsiębiorstwo stało się liderem rynku w tej niszowej branży. Wszystkie maszyny i urządzenia są projektowane, rozwijane i produkowane bezpośrednio w siedzibie firmy w Kirchschlag oraz w drugim zakładzie w Rainbach (obydwa w Górnej Austrii).

Austriacka jakość - GÖWEIL Maschinenbau GmbH
Dzięki bardzo wysokiemu udziałowi eksportu na poziomie około 80 procent maszyny GÖWEIL są znane i stosowane nie tylko w Europie, ale także na całym świecie. W zakresie techniki prasowania i owijania GÖWEIL stawia na własne projekty i długoletnie know-how swoich współpracowników w projektowaniu i produkcji wyrobów. Wszystkie produkty GÖWEIL są projektowane zgodnie z najnowszym stanem techniki i indywidualnie dla danego obszaru zastosowań. Aktualnie przedsiębiorstwo zatrudnia nieomal 240 współpracowników, a sukces firmy odzwierciedla się w ciągłym wzroście.

Przedsiębiorstwo założył wykwalifikowany ślusarz maszynowy Herbert Göweil. Już w pierwszym roku zaprojektował on pierwszą owijarkę marki GÖWEIL. Kamieniem milowym przy pierwszej owijarce było zastosowanie obracającego się ramienia napinacza, które dotychczas nie występowało w takiej konstrukcji. W ten sposób położono kamień węgielny pod dzisiejszy sukces. Przez dziesięciolecia firma GÖWEIL ugruntowała swoją pozycję jako specjalista w produkcji maszyn rolniczych i w międzyczasie wyrobiła sobie renomę w technologiach prasowania i owijania dla przemysłu.


Tagi:
źródło: