| Autor: redakcja

Obchodzący 30-lecie SaMASZ zaprezentuje nowe maszyny podczas Agro Show

Podczas Agro Show w Bednarach firma SaMASZ zaprezentuje całą gamę maszyn. Będą to zupełnie nowe modele, a także ulepszone wersje znanego już klientom sprzętu.

Obchodzący 30-lecie SaMASZ zaprezentuje nowe maszyny podczas Agro Show

30-lecie SaMASZ

2014 jest niezwykłym rokiem. SaMASZ świętuje swoje 30-lecie, a w następną dekadę działalności wchodzi z kolejnymi produktami . Konstruktorzy białostockiej firmy pracowali w ostatnich miesiącach nad maszynami, które powinny wzbudzić duże zainteresowanie gości Agro Show. Podczas imprezy będzie można poznać m.in. najnowsze kosiarki, zgrabiarki, pługi śnieżne, posypywarkę czy też pilarkę tarczową.

- Modele były testowane jako prototypy przez nas lub przez zaprzyjaźnione firmy. Przekazaliśmy im sprzęt do pracy, dzięki czemu otrzymaliśmy informację zwrotną o działaniu danej maszyny. Po testach chcemy na Agro Show zaprezentować produkty klientom – mówi Andrzej Panasiuk, szef działu konstrukcyjnego SaMASZu.

Firma, wprowadzając nowe rozwiązania, kieruje się panującymi na rynku trendami, a także uwagami zgłaszanymi przez użytkowników maszyn. Udoskonalone tą drogą produkty prezentowane będą na Agro Show.
 


 
(kliknij, aby powiększyć)

- Na nasze specjalne zamówienie została skonstruowana nowa, wzmocniona, 11-ramienna przekładnia zgrabiarkowa z dokręcanymi korpusami korbowodów. Docierały do nas sugestie od klientów jak i serwisantów, że gdy pojawiał się problem z korbowodem ramienia grabiącego, trzeba rozbierać całą przekładnię, by się do niego dostać. W nowej przekładni w tym celu wystarczy odkręcić cztery śruby i wyjąć korpus ramienia wraz z korbowodem. Przekładnie te zastosowaliśmy w naszych nowych zgrabiarkach Tango 730, Duo 740 -  większej i stabilniejszej „siostrze” Duo 680 oraz jednokaruzelowej Z-440 – wyjaśnia Panasiuk.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest też ramię wysięgnikowe kosiarki KWT 651. To duże udogodnienie dla jej użytkowników.

- Chodzi o widoczność ramienia. Do tej pory operator ciągnika, aby zobaczyć je podczas pracy, musiał odwracać głowę.  KWT 651 to specjalna konstrukcja. Ramię można wychylić do przodu tak, że zespół roboczy znajduje się w jednej linii z operatorem. Podczas pracy wystarczy więc spojrzeć w bok, żeby widzieć zespół roboczy – tłumaczy szef działu konstrukcyjnego SaMASZu.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!