| Autor:

Będzie zakaz eksportu?

Komitet Medycyny Weterynaryjnej na Ukrainie grozi tym polskim producentom sankcjami, w których to produktach wykryto m.in. antybiotyki oraz pałeczki okrężnicy.

 

Co ciekawe, Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii jest zaskoczony takimi informacjami, gdyż do Inspekcji Weterynaryjnej nie zostały złożone żadne oficjalne skargi w tej sprawie.

 

Niemniej jednak znawcy ukraińskiego rynku mięsnego nie oczekują całkowitego zakazy eksportu wieprzowiny z Polski, ale ostrzegają przed ewentualnym audytem służb weterynaryjnych naszego kraju, a także może zostać nałożony zakaz dostarczania mięsa na Ukrainę od poszczególnych polskich eksporterów.

 

Jak twierdzą specjaliści, całkowity zakaz importu polskiego mięsa mógłby wywołać gwałtowną podwyżkę cen na ukraińskim rynku. Poza tym po wprowadzeniu takiego zakazu w 2006 roku odnotowano wzrost cen wędlin o 45 procent.

 

Według Komitetu Medycyny Weterynaryjnej polska wieprzowina bywa nieświeża co może wywołać zatrucie pokarmowe. To właśnie znalezienie w mięsie antybiotyków oraz bakterii wpłynęło na decyzję władz Ukraińskich.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!