Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Ruchy kadrowe w nowym PE

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Wybory za nami, najwyższy czas więc, by nowi posłowie zaznajomili się z pracami Parlamentu...

Wybory za nami, najwyższy czas więc, by nowi posłowie zaznajomili się z pracami Parlamentu Europejskiego i dołączyli do paneuropejskich grup politycznych, zrzeszających partie o podobnych poglądach. Parlamentarne grupy cieszą się ze zbioru rozmaitych korzyści, ale by móc z nich czerpać, muszą spełnić formalne wymogi. Jakie?


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Grupę polityczną może stworzyć minimum 25 posłów, pochodzących z przynajmniej siedmiu krajów członkowskich (1/4 liczby państw UE). Nazwa, skład oraz nazwisko lidera, muszą zostać przedstawione przewodniczącemu PE.

Każda z grup samodzielnie określa swoją organizację wewnętrzną – powołując przewodniczącego (lub współprzewodniczących), formując biuro oraz sekretariat.

Grupy polityczne grają ważną rolę w określeniu parlamentarnej agendy, wyborze przewodniczącego i wiceprzewodniczących Parlamentu Europejskiego, szefów komisji czy posłów sprawozdawców. Każda z nich może liczyć także na dodatkowe wsparcie, pochodzące z samej instytucji.

Przynależność do grupy politycznej nie jest obowiązkowa. Ci z posłów, którzy nie wyrażają chęci dołączenia do politycznej organizacji, pracują jako posłowie niezrzeszeni.

Podczas minionej kadencji, ponad 100 narodowych partii politycznych, pochodzących z 28 krajów członkowskich, weszło w skład siedmiu grup politycznych Parlamentu Europejskiego. Nowy skład PE i podział polityczny izby po wyborach europejskich 2014 r. poznamy najprawdopodobniej 1 lipca br. podczas pierwszej sesji plenarnej.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


  • Glifosat ostatecznie na 5 lat
  • Glifosat ostatecznie na 5 lat

    27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
  • Nadal rosną ceny polskich jaj
  • Nadal rosną ceny polskich jaj

    W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
  • Razem łatwiej
  • Razem łatwiej

    Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
  • Przedsiębiorcy z sektorów przetwórstwa, chowu i hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc finansową
  • Przedsiębiorcy z sektorów przetwórstwa, chowu i hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc finansową

    Przedsiębiorstwa prowadzące działalność w zakresie przetwarzania produktów rybnych, chowu lub hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc na inwestycje w ramach działania 5.4 "Przetwarzanie...
  • W 2018 r. dostawy mleka w UE wzrosną o 1,4%
  • W 2018 r. dostawy mleka w UE wzrosną o 1,4%

    Jak wynika z oceny ekspertów KE, w 2018 r. dostawy mleka w Unii Europejskiej wzrosną o 1,4% do 158,3 mln t. Dynamika zwyżki będzie więc niższa niż w 2017 r., kiedy to wyniosła 1,8%.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl