| Autor: redakcja1

Wysoki eksport produktów ubocznych destylarni

Wzrost produkcji etanolu doprowadził do zwiększenia produkcji produktów ubocznych, w tym suchego wywaru (DDGS), które są wytwarzane przede wszystkim w fabrykach etanolu suchego.

Wysoki eksport produktów ubocznych destylarni
Systemy DGS mają unikalne cechy, które umożliwiają dostarczanie zarówno białka, jak i energii w paszach dla zwierząt gospodarskich, a także mogą być stosowane w dwóch postaciach, mokrego wywaru gorzelniczego (WDGS) i suchego wywaru (DDGS).
 
WDGS są na ogół konsumowane lokalnie, podczas gdy DDGS, które mają tylko 10-procentową wilgotność są odpowiednie na eksport. W Stanach Zjednoczonych wywóz stanowi 25% produkcji DDGS i 90% światowego handlu DDGS.

W omawianym czasie wyeksportowano 11,685 mln ton, czyli 500 tys. ton więcej niż w sezonie 2016/2017. Głównymi odbiorcami DDG w latach 2017/2018 były Meksyk z 2,127 mln ton, Korea Południowa - 1,144 mln ton, Turcja - 1,171 mln ton, a Wietnam - 1,048 mln ton.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!