| Autor:

Zamiast kawy – napój energetyzujący?

Coraz częściej młodzież sięga po napoje energetyzujące zamiast po tradycyjny kubek kawy. Niestety oznacza to poważny kryzys dla kawowej branży.

 

Jak wykazują badania, zaledwie 27 procent osób w wieku między 18 a 24 rokiem życia pije codziennie kawę. Z kolei w grupie ludzi 45-54-letnich jest to już 75 procent, a w wieku 55-64 lat to aż 80 procent osób. Niestety popyt na ten trunek będzie trwał jeszcze jakieś 5 lat.

 

Dzieje się tak na skutek pojawienia się na rynku napoi energetyzujących. Młode pokolenie rezygnuje z konsumpcji kawy nie tylko dla zdrowia, ale także smaku i wygody użycia.

 

Dlatego też, według analityków, największym problemem będzie dotarcie do osób poniżej 25 roku życia w czasie kilku najbliższych lat. W związku z tym, że zaczynają oni konsumpcję napojów wraz z zakończeniem szkoły średniej, a niekiedy podczas jej trwania i nie zmieniają swoich żywieniowych przyzwyczajeń z chwilą rozpoczęcia kariery zawodowej, producenci kawy powinni także wprowadzić do swoich ofert napoje energetyzujące.

 

Równie skuteczna może być agresywna kampania marketingowa poprowadzona za pomocą mediów czy specjalnych akcji w kawiarniach. Można także zaoferować produkty w formie kremów na bazie kawy czy syropów.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!