| Autor:

Zostaną wprowadzone nowe metody kastracji knurów

Podczas spotkania w Brukseli omawiano zagadnienia związane z kastracją knurów.

 

Do rozmów zostali zaproszeni reprezentanci unijnych hodowców trzody chlewnej, mięsnego przemysłu, naukowców, handlowców, lekarzy weterynarii oraz organizacji, które to zajmują się dobrostanem zwierząt.

 

Podczas zebrania strony podpisały deklarację europejską, która traktuje na temat alternatywnych metod kastracji tychże zwierząt. Właśnie do nich należą sposoby immunologiczne stanowiące podstawę dobrowolnej współpracy w tym obszarze.

 

Co więcej, otóż w takich krajach jak Dania, Holandia, Niemcy oraz Wielka Brytania metody te są nie tylko znane, ale także powszechnie stosowane.

 

Niemniej jednak w pierwszej fazie, czyli z dniem 1 stycznia 2012 roku kastracja chirurgiczna ma być wykonywana tylko w znieczuleniu czy przy użyciu innych środków eliminujących ból.

 

Poza tym zostanie ustanowione partnerstwo europejskie, które to ma na celu wypracowanie właściwych narzędzi, a także zapewnienie sfinansowania możliwych kosztów.

 

Według badaczy, na terenie Europy przeszło 100 mln knurów w ciągu roku jest kastrowanych metodą tradycyjną i to najczęściej bez użycia jakichkolwiek środków uśmierzających ból.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!