Fumigacja (gazowanie) zboża, Dezynsekcja silosów i magazynów. - kupie

Powrót do kategorii

Dodano: 2019-05-14

Osoba kontaktowa:

Telefon:

Adres: woj. cala-polska,

Strona WWW:

cena: 350 PLN

cena do negocjacji

Tagi: dezynsekcja magazynów, dezynsekcja silosów, fumigacja zbóż

Szczegóły ogłoszenia

Przykładowa cena za dezynsekcje magazynu o pow. 100m2

Gazowanie zboża
Fumigacja jest to zabieg zwalczania szkodników toksycznymi gazami lub mieszaninami gazów. Środki działające w formie gazowej zwane są fumigantami i są to związki chemiczne, które w określonych warunkach temperatury i ciśnienia utzymują się w stanie gazowym w stęzeniu wystarczającym do zabicia szkodników. Obecnie w Polsce jedynym dostępnym gazem przeznaczonym do fumigacji jest fosforowodór. Z uwagi na wysoką toksycznośc stosowanych środków mogą one być stosowane wyłącznie po odpowiednim przeszkoleniu.
Ogromną zaletą fumigantów jest to, iż skutecznie eliminują wszystkie stadia rozwoju szkodnika- od jaja po dorosłe osobniki. 

Po przeprowadzonym zabiegu odgazowujemy pomieszczenie, pobieramy próbe ziarna i kontrolujemy ją pod kątem obecności szkodników oraz wystawiamy protokoł pozabiegowy. Na wszystkie usługi dajemy gwarancje!

Najczęściej występujące szkodniki w zbożu:

Wołek zbożowy
Trojszyk clec
Rozpłaszczyk rdzawy
Rozkruszek mączny
Omacnica spichrzanka

Dezynsekcja magazynów i silosów
Zabiegi zapobiegawcze muszą być stosowane stale, w sposób ciągły i systematyczny, a poza tym powinny uwzględniać indywidualne cechy gospodarki magazynowej oraz przechowywanych produktów, rozwój szkodników, warunki otaczającego środowiska, klimatu itp. Wzięcie pod uwagę tych wszystkich czynników, wybór odpowiednich środków oraz nie szablonowe i nie mechaniczne, ale racjonalne ich stosowanie w odpowiednim czasie daje właściwe wyniki. 
Gruntowne porządkowanie magazynu należy przeprowadzić natychmiast po opróżnieniu pomieszczeń składowych, a ponadto co najmniej 14 dni przed złożeniem nowego transportu trzeba magazyn ponownie uprzątnąć , oczyścić zakamarki i szczeliny w ścianach, podłodze i oknach. Nastepnym krokiem jest wykonanie zabiegu dezynsekcji pomieszczeń magazynowych.

Posiadając wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi firm z sektora rolniczego, możemy zaoferować sprawdzone i skuteczne metody dezynsekcji. Wykonujemy usługi w zakresie dezynsekcj pustych magazynów, silosaów oraz elewatorów zbożowych. Wykorzystujemy tylko profesjonalne środki oraz metody (zamgławianie zimną oraz gorącą mgłą, fumigacja).

 

Formularz kontaktowy