Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Kolejne miliony do kasy ANR

W poniedziałek 16 maja 2011 r., na przetargu zorganizowanym przez OT Warszawa został wyłoniony nabywca kolejnej nieruchomości inwestycyjnej.

Kolejne miliony do kasy ANR

Nieruchomość położona jest w Walendowie (gm. Nadarzyn, powiat Pruszków). Nabywcą działki o powierzchni 14,7 ha jest polski inwestor z branży budowlanej. Kwota uzyskana na przetargu to prawie 6,5 mln zł. W ofercie pozostają jeszcze działki w Walendowie o łącznej powierzchni ok. 43 ha, które będą sukcesywnie wystawiane na sprzedaż.

Warto podkreślić, że jest to już kolejna cenna transakcja warszawskiego oddziału terenowego ANR w tym roku. W marcu udało się wyłonić zwycięzców przetargów na dwa niezwykle atrakcyjne tereny inwestycyjne położone w Warszawie, za które osiągnięto łączną cenę prawie 50 mln zł.

W tym roku Agencja Nieruchomości Rolnych zamierza sprzedać rekordową ilość gruntów inwestycyjnych. Coraz wyższe przychody ze sprzedaży nieruchomości inwestycyjnych, które niejednokrotnie osiągają cenę kilku milionów złotych za 1 hektar, pozwalają Agencji jeszcze efektywniej zasilać budżet państwa. Różnorodna oferta gruntów, na których mogą powstawać inwestycje typu „green fields”, parki technologiczne i przemysłowe, jak również centra logistyczne, handlowe, biznesowe czy nowoczesne osiedla mieszkaniowe sprawia, że ANR staje się kluczowym partnerem dla krajowych i zagranicznych inwestorów.

Rzecznik Prasowy

Źródło: http://www.anr.gov.pl/
Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!