Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Remont zabytkowego pałacu

W środę, 28 grudnia 2010 r. odbył się odbiór wyremontowanego z funduszy Agencji Nieruchomości Rolnych, zabytkowego pałacu w miejscowości Karżnica.

 

Pałac, położony w otoczeniu około 8 ha parku krajobrazowego, wybudowany został w stylu neoklasycystycznym w II połowie XIX wieku i jest wpisany do rejestru zabytków. W latach 90-tych właścicielem była Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa.


Roboty remontowo - wykończeniowe dachu, ścian zewnętrznych i wewnętrznych, sufitów, stolarki okiennej i drzwiowej, a także schodów zewnętrznych i wewnętrznych nie zmieniły istniejących funkcji pomieszczeń. Koszt remontu wyniósł około 940 tysięcy złotych.


Po zapewnieniu obecnym mieszkańcom lokali zastępczych, pałac przeznaczony zostanie do sprzedaży.


W okresie 2008-2010 Oddział Terenowy w Gdańsku przeprowadził remonty 12 obiektów budowlanych na łączną kwotę ponad 5 mln złotych.

 

Źródło: http://www.anr.gov.pl/
 

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!