Natura 2000

W nadchodzących miesiącach Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowuje dla swoich beneficjentów wiele możliwości rozwoju. Już teraz, bo od 28 września 2017 roku można składać wnioski o dopłaty w ramach Obszaru Natura 2000.

Od 28 września br. ARiMR zacznie przyjmować wnioski w ramach programu Obszary Natura 2000. Dopłaty te skierowane są do osób, które posiadają minimum 1 ha łąk i pastwisk, ale znajdujących się na na terenach Natura 2000. Możliwe będzie przyznanie 500 tysięcy złotych na budowę budynków inwentarskich, a także 200 tysięcy złotych na maszyny.
 
- Wielkopolski Oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa bierze czynny udział w organizacji pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi po to, aby beneficjeni otrzymali sporo konsultacji, mogli przyjść porozmawiać, dowiedzieć się jakie i kiedy są nabory w ramach poszczególnych programów, a także jakie są nasze wymagania i jakie dokumenty należy do nas złożyć – tłumaczyła Lidia Czechak, zastępca dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR.
 
Pierwszy kwartał przyszłego roku będzie otwierać nabór w ramach programu na dużą modernizację w sektorze D (maszyny). W 2018 roku będą przeprowadzane także nabory w ramach młodego rolnika, na pozarolnicza działalność gospodarczą, a także na restrukturyzację małych gospodarstw.
 
Warto podkreślić, że AGRO SHOW Bednary cieszą się dużą popularnością i szeroką opinią. Są to największe targi plenerowe na terenie Europy.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!