Trzech nowych wiceprezesów w ARiMR

ARiMR ma trzech nowych wiceprezesów. W dniu 15 stycznia 2016 r. Maria Fajger została powołana na stanowisko Zastępcy Prezesa ARiMR, z kolei od 18 stycznia stanowiska wiceprezesów piastują Halina Szymańska oraz Karol Tylenda.

Trzech nowych wiceprezesów w ARiMR

Trzech nowych wiceprezesów w ARiMR

Maria Fajger - urodzona w 1963 roku w Dusznikach Zdroju. Z wykształcenia inżynier rolnictwa, absolwentka Akademii Rolniczej w Krakowie. Pracowała jako dyrektor i zastępca dyrektora Departamentu Wspierania Przedsiębiorczości i Departamentu Organizacyjno-Prawnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Była również kierownikiem działu ekologii i ochrony środowiska i zastępcą dyrektora Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Pełniła także funkcję doradcy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz wojewody podkarpackiego. W latach 2006-2007 kierowała Podkarpackim Odziałem Regionalnym ARiMR w Rzeszowie. Maria Fajger jest mężatką i ma trójkę dzieci. Jej pasją są góry - latem, jak i zimą - zarówno wspinaczka, jak i jazda na nartach.

Halina Szymańska - urodzona w 1959 roku w Żarach. Z wykształcenia lekarz weterynarii, absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Ukończyła także podyplomowe studia z prawa administracyjnego i samorządowego oraz studia doktoranckie z nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Szczecińskim. Pracowała jako kierownik laboratorium Lecznicy Specjalistycznej w Łobzie, starszy specjalista Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego w Łobzie, dyrektor Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łobzie. W latach 2006-2008 kierowała Zachodniopomorskim Oddziałem Regionalnym ARiMR w Szczecinie. Była burmistrz Łobza, a następnie starosta powiatu łobeskiego, jak również radna sejmiku woj. zachodniopomorskiego. Halina Szymańska jest mężatką i matką trzech córek. Jej zainteresowania to medycyna naturalna, ogród, brydż, literatura społeczna i psychologiczna i haft gobelinowy.

Karol Tylenda - urodzony w 1974 roku w Wysokiem Mazowieckiem. Absolwent Wydziału Techniki Rolniczej i Leśnej na kierunku Eksploatacja Maszyn i Marketing Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Był zastępcą dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR. Pracował jako wiceprezes Elewatora Zbożowego Triticarr w Krupcu k. Krasnegostawu i makler giełdowy. Ma również doświadczenie samorządowe. W latach 2002-2008 członek zarządu woj. Podlaskiego, gdzie odpowiadał za wdrażanie funduszy unijnych i był radnym sejmiku województwa podlaskiego. Prowadzi ponadto gospodarstwo rolne w gminie Szepietowo. Karol Tylenda jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Poza rolnictwem jego pasją jest sztuka kulinarna.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!