| Autor: redakcja

Prąd za darmo na gospodarstwie

Od 2013 roku montujemy kompleksowe instalacje dla rynku Agro, głównie na potrzeby własne gospodarstw rolnych, na zasadach opartych o ustawę dotyczącą odnawialnych źródeł energii - mówi Pan Krzysztof Balak, Prezes Zarządu Lion Energy Group.

Fotowoltaika kilka lat temu była jeszcze stosunkowo mało znaną technologią, dziś jeszcze wiele osób niedowierza, że można przestać płacić rachunki za prąd. Fotowoltaika to prosty sposób zabezpieczenia się przed podwyżkami cen prądu. Umożliwia przetwarzanie energii słonecznej w prąd, którym możemy zasilać domy, budynki inwentarskie i inne obiekty na terenie całego gospodarstwa. Jest to najbardziej przyjazna technologia rozwijająca się obecnie na świecie.
 
Rynek Agro to bardzo ważny sektor dla naszej firmy. Każdorazowo, przed przystąpieniem do montażu instalacji fotowoltaicznej wykonujemy audyt zużycia energii w danym gospodarstwie, co umożliwia dopasowanie instalacji do potrzeb i wymagań danego odbiorcy - dodaje Krzysztof Balak.
 
Instalacje fotowoltaiczne można dofinansowywać z różnych źródeł. Na rynku finansowym dostępne są specjalne kredyty preferencyjne, dotacje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, lub też istnieje możliwość skorzystania z ulgi w podatku rolnym. Instalacja tego typu systemu zasilania zwraca się średnio w ciągu 6 lat, lub w krótszym 3-4 letnim okresie przy wsparciu inwestycji ze źródeł zewnętrznych. Lion Energy Group pomaga rolnikom również w uzyskaniu dofinansowania na instalację systemu fotowoltaicznego.
 
Nowością są nasze moduły fotowoltaiczne o mocy 320 do 360 Wp, wprowadzamy i prezentujemy podczas targów również nowe falowniki, o większych mocach. Zachęcamy również do kontaktu, chętnych do wydzierżawienia terenu pod budowę naszych instalacji fotowoltaicznych - uzupełnia Krzysztof Balak Prezes Zarządu Lion Energy Group.
 
Firma Lion jest również dostawcą modułów MSC - Mobile Solar Container, które sprzedają już na całym świecie. Jest to kontener morski, z którego wysuwają się moduły fotowoltaiczne. Kontener wytwarza i magazynuje wytworzoną energię elektryczną.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!