Bioenergetyka

 • 2018-02-13

  Polska chce aktywnie uczestniczyć w budowie europejskiego rynku baterii do samochodów elektrycznych

  Podczas spotkania EU Battery Alliance 12 lutego 2018 r. przedstawiciele państw członkowskich UE rozmawiali na temat możliwości zacieśnienia współpracy w zakresie rozwoju europejskiego rynku produkcji baterii do samochodów elektrycznych.

 • 2018-02-09

  Kryzys w energetyce wiatrowej

  Nowy system wsparcia dla biogazowni rolniczych uratował tę branżę przed falą upadłości. Natomiast wraz z początkiem stycznia 2018 roku doszło do pierwszego od lat bankructwa farmy wiatrowej w Polsce. Sytuacja energetyki wiatrowej jest bardzo zła, przede wszystkim z uwagi na drastyczny spadek cen zielonych certyfikatów i dodatkowy podatek, nałożony w ramach tzw. ustawy...

 • 2018-01-22

  Transport: bardziej zaawansowane biopaliwa, olej palmowy wycofany do 2021.

  W 2030 r. każde państwo członkowskie będzie musiało dopilnować, aby 12% energii zużywanej w transporcie pochodziło ze źródeł odnawialnych.

 • 2018-01-08

  Prognozy nt. polskiej elektromobilności

  Już w pierwszym kwartale 2018 roku branżę czekają dwa przełomowe wydarzenia: wejście w życie ustawy o elektromobilności oraz rozstrzygnięcie I etapu konkursu na prototyp polskiego elektryka, zorganizowanego przez ElectroMobility Poland.

 • 2017-12-29

  Przyjęto projekt ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych i rekomendowała jego pilne przekazanie do procedowania przez parlament.

 • 2017-12-20

  Bank BGŻ BNP Paribas oferuje finansowanie ekologicznych źródeł energii

  Bank BGŻ BNP Paribas we współpracy z wybranymi partnerami z branży fotowoltaicznej wprowadził kredyt ratalny na finansowanie ekologicznych źródeł energii. Korzystając z oferty sfinansować można nawet w 100 proc. zakup systemów: paneli fotowoltaicznych, podgrzewaczy wody, pomp ciepła, rekuperatorów oraz elektrowni przydomowych wiatrowych.

 • 2017-12-19

  O zrównoważonej transformacji w Paryżu

  Paweł Sałek, wiceminister środowiska, pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej, uczestniczył w Paryżu w spotkaniu inaugurującym projekt dotyczący przygotowania europejskiej strategii niskoemisyjnego rozwoju do roku 2050.

 • 2017-12-15

  Samochody elektryczne nawet 3,5 razy ekonomiczniejsze niż auta spalinowe

  Zakup auta na prąd staje się coraz bardziej rentowny i może zwrócić się po czterech latach użytkowania. Poza tym, samochody elektryczne emitują dużo mniej szkodliwych substancji do środowiska niż pojazdy spalinowe.

 • 2017-12-01

  Czas ładowania auta za pomocą ładowarki do aut elektrycznych nie przekroczy 15 minut

  Polscy naukowcy pracują nad przełomowym dla branży samochodów elektrycznych rozwiązaniem jakim jest systemem ładowarek zainstalowanych w latarniach ulicznych. Z takiej ładowarki auto można naładować w jedyne 15 minut. Pierwsze takie urządzenia zostaną zainstalowane w ciągu dwóch lat. Według rządowych prognoz do 2025 roku po polskich drogach będzie jeździć miliona...

 • 2017-12-01

  Polacy pracują nad biohybrydową elektrodą grafenową

  Celem projektu w warszawskim Centrum Nowych Technologii jest stworzenie biohybrydowych fotoelektrod grafenowych do produkcji paliw słonecznych.

 • 2017-11-17

  Bezodpadowa energetyka węglowa na COP23

  „Bezodpadowa energetyka węglowa jako element wdrażania Porozumienia paryskiego” była przedmiotem kolejnego, polskiego wydarzenia towarzyszącego 23. szczytowi klimatycznemu ONZ.

 • 2017-11-03

  Nowa szansa dla gospodarzy - biogazownie

  Życie i każda działalność rolnicza jest uzależniona od energii elektrycznej. Patrząc obiektywnie nie ma dziedziny naszego życia, która nie byłaby uzależniona od energii elektrycznej. Zapotrzebowanie na tą cenną energię wzrasta wraz z rozwojem mniejszych miejscowości i wsi czyli gospodarstw rolnych.