| Autor: redakcja1

Krajowe ceny przetworów mlecznych

W dniach 28 maja – 3 czerwca bieżącego roku ceny masła wzrosły.

Krajowe ceny przetworów mlecznych
W tym czasie ceny masła w blokach były na poziomie 10,32 złotego za kilogram, co w odniesieniu do poprzedniego tygodnia daje wzrost o 1 procent. Natomiast w relacji miesięcznej jest to także więcej o 3 procent, a w ciągu roku to spadek, który wyniósł 30 procent.

W analizowanym okresie potaniało masło konfekcjonowane osiągając cenę 12,88 złotego za kilogram. W tym przypadku tygodniowa zwyżka wyniosła 0,06 złotego na kilogramie. W ciągu miesiąca to mniej o 2 procent, a w odniesieniu do zeszłego roku to 16 procentowy spadek.

Pod koniec maja tego roku, odtłuszczone mleko w proszku kosztowało 8,43 złotego za kilogram, czyli o 1 procent mniej niż tydzień wcześniej. W porównaniu z ubiegłym miesiącem jest to wzrost o 2 procent. W zestawieniu rocznym to obniżka o 8 procent.

Niemniej jednak pełne mleko w proszku potaniało o 1 procent, osiągając przy tym granicę 10,71 złotego za kilogram. W odniesieniu do poprzedniego miesiąca to zwyżka o 2 procent, a do zeszłego roku to 12 procentowa zniżka.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!