| Autor: redakcja1

Krajowe ceny przetworów mlecznych

W dniach 18-24 czerwca bieżącego roku ceny masła i odtłuszczonego mleka w proszku wzrosły.

Krajowe ceny przetworów mlecznych
W tym czasie ceny masła w blokach były na poziomie 11,15 złotego za kilogram, co w odniesieniu do poprzedniego tygodnia daje wzrost o 1,9 procent. Natomiast w relacji miesięcznej jest to także więcej o 9 procent, a w ciągu roku to spadek, który wyniósł 25 procent.

W analizowanym okresie potaniało masło konfekcjonowane osiągając cenę 12,75 złotego za kilogram. W tym przypadku tygodniowa zwyżka wyniosła 0,1 procenta. W ciągu miesiąca to mniej o 0,5 procent, a w odniesieniu do zeszłego roku to 18 procentowy spadek.

W omawianym przedziale czasowym, odtłuszczone mleko w proszku kosztowało 8,48 złotego za kilogram, czyli o 1,1 procenta więcej niż tydzień wcześniej. W porównaniu z ubiegłym miesiącem jest to mniej więcej taka sama stawka. W zestawieniu rocznym to obniżka o 8 procent.

Niemniej jednak pełne mleko w proszku potaniało o 4,1 procent, osiągając przy tym granicę 10,34 złotego za kilogram. W odniesieniu do poprzedniego miesiąca to zniżka o 4 procent, a do zeszłego roku to 16 procentowy spadek.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!