| Autor: redakcja

Transport buraków cukrowych z karą

Inspektorzy Bydgoskiego WITD w okolicach Nakła (woj. Kujawsko-Pomorskie) nałożyli mandaty i kary na kierowców transportów buraków cukrowych.

Transport buraków cukrowych z karą
Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy podczas czynności
Od około września trwa kampania cukrownicza 2019/2020. Zbiór buraków cukrowych ma sprzyjającą pogodę, ale podczas przewozu buraków cukrowych występują małe, lokalne komplikacje. 

11 grudnia 2019 cztery pojazdy ciężarowe przewożące buraki cukrowe jadące do pobliskiej cukrowni zostały zatrzymane do kontroli przez Inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy z uwagi na podejrzenie przeładowania. 

Na stanowisku wagowym, w toku podjętych czynności Inspektorzy potwierdzili swoje przypuszczenia o przeładowaniu transportów. 

Bliskie 50 ton zamiast dopuszczalnych 40 t na ciężarówce przewożącej buraki cukrowe.

Dwa pojazdy zamiast przepisowych 40 ton ważyły prawie 50 ton, a trzeci ważył 44 tony. Czwarty z zatrzymanych pojazdów nie był przeładowany, ale stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia oraz zapisy tachografu, które wskazywały liczne naruszenia z zakresu czasu pracy kierowców zawodowych.

Na kierowców odpowiednio zostały nałożone mandaty karne. Ponadto z tytułu wykonywania przewozu drogowego pojazdami normatywnymi wobec przewoźników drogowych zostały wszczęte postępowania administracyjne o nałożenie kar pieniężnych.
 Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!