| Autor: redakcja

Katalog buhajów 2021 po sierpniowej wycenie

Najnowszy katalog buhajów po sierpniowej wycenie to zdrowotność i długowieczność. Intergen Polska postawił sobie rok temu wyraźne cele hodowlane. Właściwy dobór buhajów przeznaczonych do produkcji nasienia oraz program hodowlany obrany przez Intergen przynosi rezultaty.

Katalog buhajów 2021 po sierpniowej wycenie
Okładka Katalogu buhajów Intergen Polska, wycena sierpień 2021
Świeżo udostępniony w sierpniu 2021 katalog buhajów Intergen przedstawia buhaje o cechach, które kierunkują hodowle pro zdrowotnie i stawia na długowieczność. 


Katalog buhajów 2021.08 - kliknij tu i pobierz PDFNiniejszym prezentujemy nasz nowy katalog buhajów, oparty o wycenę sierpień 2021. Tym razem szacowanie danych przebiegało bez większych zmian i innowacji w sposobie obliczania wartości hodowlanych. Niemniej po publikacji wyników, widoczne są efekty wcześniej podjętych decyzji dotyczących kierunku w programie hodowlanym reprezentowanym przez Intergen. Od ponad roku, podczas wyboru buhajów przeznaczonych do produkcji nasienia, nasi analitycy hodowlani kierują się przede wszystkim cechami odpowiedzialnymi za zdrowotność i długowieczność. Działania te mają wspomóc ochronę środowiska oraz zapewnić zrównoważony rozwój stad, właśnie dzięki zdrowym i długowiecznym krowom. Dokładnie takimi cechami w tym zakresie wyróżniają się nowe w naszej ofercie buhaje: Concept, Casio, Crispin, Codex, Finch, Fellani, a także znane z poprzedniej wyceny Bender, Bassoni, Migel czy Glory RDC. - Tymi słowami Intergen rozpoczyna wstęp do najnowszego katalogu buhajów jaki w sierpniu udostępnia hodowcom bydła mlecznego i bydła mięsnego. 

Zarazem Intergen nadmienia, że hodowcy nie powinni zapominać o buhajach wymienionych w poprzednich katalogach takich jak Sinan PP, Baslan, Gamboa, Arino Red, Garnier, Gorius. 

Do grona wybitnych ojców buhajów, podobnie jak Topmodel i Gywer RDC, śmiało można już zaliczyć Freemaxa, który jest ojcem lidera wyceny niemieckiej.
 
W katalogu prezentowana jest także bogata oferta nasienia buhajów rasy simentalskiej, gdzie Intergen może poszczycić się najwyżej wycenionym buhajem Hashtag. Uzupełnieniem kategorii są znane również z poprzednich wycen Zeiger, Zubringer i Harley, a także nowości: Motiv, Egoist, Webex i Weissling.
 
Intergen Polska zachęca do korzystania z dostępnych na rynku komputerowych  programów doboru buhajów: BAP czy DoKo. Zarazem nadmienia w katalogu, że doradcy hodowlani Intergen chętnie pomogą w wyborze odpowiednich rozpłodników. 

Intergen Polska obok oferowanego nasienia ma także w ofercie cieliczki, jałowice cielne, krowy pierwiastki czy buhaje rozpłodowe. Wszystkie zwierzęta pochodzą z obór o średnich wydajnościach 9 - 12.500 kg mleka/rok. Posiadają pełną dokumentację hodowlaną oraz najwyższy status zdrowotny, wolne od IBR, BVD. Transport odbywa się profesjonalnymi zestawami posiadającymi wszystkie wymagane zezwolenia. 
 Tagi:
źródło: