Ceny mleka w skupie
W drugiej połowie 2020 roku utrzymuje się zwyżkowa tendencja ceny mleka.
W drugiej połowie 2020 roku utrzymuje się zwyżkowa tendencja ceny mleka.
W pierwszej połowie 2020 roku ceny mleka utrzymywały trend spadkowy, dopiero w lipcu ceny delikatnie się zwiększyły i taki trend utrzymuje się w następnych miesiącach.
Skup mleka w listopadzie wyniósł 930,8 mln l (GUS), a w okresie od stycznia do listopada minionego roku skupiono 11 086,7 mln l, a więc o 2,3% więcej niż w porównywalnym okresie 2019 r.
Z danych zebranych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, iż w listopadzie pasze dla bydła kosztowały więcej o 4,8% niż miesiąc wcześniej, czyli 1638 zł/t.
22 grudnia 2020 r. w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Pekinie odbyło się śniadanie prasowe, skierowane do chińskich dziennikarzy, przedstawicieli największych chińskich importerów oraz przedstawicieli stowarzyszeń branżowych w Chinach, zorganizowane w ramach projektu „Mleczne Skarby – Trade Milk”, który sfinansowany jest z Funduszu Promocji Mleka.
Na rynku światowym utrzymuje się zwyżkowy trend w produkcji mleka.
W Polsce w czasie dziesięciu miesięcy 2020 r. utrzymywał się wysoki poziom dostaw mleka surowego do skupu.
Z danych zebranych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, iż we wrześniu pasze dla bydła kosztowały więcej o 0,4% niż miesiąc wcześniej, czyli 1561 zł/t.
We wrześniu 2020 r. krajowi dostawcy za mleko surowe uzyskiwali 138,17 zł/hl, czyli więcej o 4% niż miesiąc wcześniej i o 5% niż przed rokiem.
W II połowie 2019 roku ceny mleka utrzymywały trend zwyżkowy, jednak w lutym bieżącego roku trend uległ odwróceniu.
Producenci mięsa wołowego z coraz większym niepokojem patrzą na możliwość bezumownego Brexitu.
Jak wynika z danych zaprezentowanych przez GUS, skup mleka w sierpniu tego roku wyniósł 1 019,0 mln l.
Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem polskiego rynku produktów mleczarskich.