| Autor: Promat

Materace i podłoża dla bydła

Promat od ponad 30 lat dostarcza opatentowane produkty w postaci materacy i podłoży, które dają wyjątkowy komfort, jednocześnie poprawiając ogólny stan zdrowia bydła.

Promat to kanadyjska firma z siedzibą w Woodstock.  Główne magazyny oraz zakłady produkcyjne rozmieszczone są w St. Hyacinthe, QC, Minto, NB, a także w Delcie, BC. Magazyny i zakłady produkcyjne Promat znajdują się także w Irlandii i Belgii, dostarczając globalnemu przemysłowi mleczarskiemu rozwiązania, które od 1991 roku służą zwiększaniu komfortu krów.
 
Celem firmy jest tworzenie takich materacy i podłoży, które dają wyjątkowy komfort, jednocześnie poprawiając ogólny stan zdrowia zwierząt. Firma dba o zapewnienie  odpowiednich wymiarów stanowisk ze znakomitymi materacami i hybrydowymi wygrodzeniami, które zapewniają krowom wygodę na najwyższym poziomie.
 
 
Mówi Pan Paweł Makal, firma PROMAT: jesteśmy kanadyjskim producentem materacy dla krów. Znajdujemy się praktycznie na całym świecie, mamy dilerów na całym świecie. Nasze produkty służą już ponad trzem milionom  krów.  Główne produkty jakie oferujemy, to materace dla bydła Pasture Mat i Comfort Mat.
 

Pasture Mat, to najbardziej sprawdzony produkt w branży. Naśladuje naturalne pastwisko, wymaga minimalnej ilości ściółki, ponadto stanowi stabilną podstawę i do tego jest bardzo wytrzymały. Posiada również właściwości amortyzujące.
 
Comfort Mat - jedyna na rynku mata piankowa o grubości 80 mm. Wysokiej jakości pianka, użyta do jej produkcji, dokładnie układa się do konturu sylwetki krowy, zapewniając jej wyjątkowy komfort i oparcie. Maty dostępne są w rozmiarach 40 mm i 80 mm.  Specjalnie zaprojektowana pianka o wysokiej gęstości zapewnia długą żywotność i maksymalny komfort. Plastikowa bariera przed wilgocią utrzymuje integralność pianki. Pianka zmniejszająca nacisk poprawia krążenie. Zakończenia stożkowate ułatwiają spływanie, a zatem czyszczenie.
 
 
Maty różnią się wykonaniem pierwszej warstwy. Jedna warstwa w Comfort Mat zapewnia dużo lepszy komfort, a Pasture Mat zapewnia dużo łatwiejsze czyszczenie, co ułatwia później prace. Nasze produkty są opatentowane. W Polsce maty i cały oferowany przez Promat asortyment można kupić za pośrednictwem dilerów - Technik Lely Center, Arbena i Farm-Mpartner - dodaje Paweł Makal.
 
 

W ofercie firmy Promat są oprócz Pasture Mat i comfort Mat, takie produkty jak:
- pack mat – oszczędność na piasku,
- materace dla krów w ciąży i cielętami,
- top cover options,
- cowcoon hybrid cow stall,
- rozwiązania w postaci gumowej wykładziny podłogowej.Tagi:
źródło: